Kasiino võidud ja isikusamasus

Välja antud: 15.08.2023 | Uuendatud: 25.09.2023

 

Oleme kirjutanud sellest, mis on kiirkasiinod ja kuidas kasiinos mängimist alustada.

Täna vaatame lähemalt, mis on mängija seisukohast oluline, et kunagi ei peaks võite pikalt ootama ning iga faas alustamisest võitude kättesaamiseni sujuks mugavalt, kiirelt ja ilma mingite probleemideta.

Miks on oluline valida õige online kasiino?

Kasiinod internetis on loonud oma platvormid eesmärgiga teenida raha. Mängijad soovivad meelt lahutada ning eriti ei huvitu, kes täpselt netikasiino platvormi haldab või mis seal taustal toimub.

kontovaba kasiino

 

Probleemid võivad tekkida siis, kui soovid võidetud rahasummasid kasiino mängijakontolt välja kanda pangakontole. Eriti aktuaalne on see küsimus väiksemate tundmatute kasiinode puhul, millel pole ametlikku tegevuslubagi.

Kui nii võtta, siis mänge võib pakkuda ju netis igaüks ja sinna juurde pookida ka mingi maksete vastuvõtmise süsteemi.

Esimene samm, et maandada suuremad riskid, on leida mängukorraldajad, mis pakuvad Eestis hasartmänge legaalselt. See tähendab, et nad on taotlenud ja saanud mängude korraldamiseks vastava tegevusloa Maksu- ja Tolliametilt.

Millised on reeglid online mängude pakkuja jaoks?

Kõik Eesti kasiinod, millel on hasartmängude korraldamise luba, peavad veenduma, et raha peale panustama ei pääseks keegi, kes on alla 21- aastane. Reegleid, et üldse mängimima pääseda on aga veel muidki.

Mis puutub maksetesse, siis näiteks on lubatud raha kasiinost välja võtta kasutades sama maksemeetodit(pangakontot), mida kasutades raha kasiino mängijakontole sisse kanti.

Lubatud ei ole raha mängijakontole kanda kasutades kellegi teise pangakontot nt. sõbra või sugulase. Samuti peab tegemist olema eraisiku pangakontoga ehk siis ei tohi kasutada ettevõtte pangakontot.

Miks online kasiinod “kiusavad” kliente?

Internetikasiinosid on Eestis lugematul hulgal. Kõik nad püüavad luua võimalikult mugava mänguplatvormi. Kui nad seda ei teeks, siis ei viitsiks keegi vaeva näha, et aru saada, kuidas mängima hakkamine, rahaülekanded jms toimib.

Kuigi paljud Eesti kasiinod on loonud mugava maksete- ja isikutuvastuse süsteemi, siis on endiselt mängukohti, mis tahavad, et teeksid läbi tülika konto registreerimise ja tõestaksid kõikvõimalikke asju.

Kui oled mugav inimene, siis võid põhimõtteliselt “vanad kalad” ära unustada. Nendeks on ülemaailmse haardega Unibet, Betsafe, aga ka kodumaisemad OlyBet ja Optibet.

Nende puhul ei tea kunagi, millal potsatab postkasti kiri, et vaja on läbi teha mingi “turvalisuse protseduur”, mis paraku tähendab mängija jaoks aja- ja närvikulu.

Kontovabad kiirkasiinod on selles mõttes parem valik, sest seal ei tülitata mängijat kunagi ilma mõjuva põhjuseta.

boonus

 

Kuigi Eestis on hasartmängu korraldajate jaoks päris pähklid reeglid ja nõuded, siis Pay N Play tüüpi netikasiino lehtedel lahendatakse isikutuvastuse küsimus kohe esimese sissemakse tegemise ajal.

Oleme sellest pikemalt kirjutanud meie kiirkasiinod lehel. Lühidalt öeldes on neis kasutusel eraldi makseteenuse lahendus, mis loob ühenduse pangaga ja saab sealt vajalikud andmed, et teha kindlaks isikusamasus.

Nii võiks teha järelduse, et kui tunned, et kasiino on hakanud sind “kiusama” siis on aeg valida mängimiseks uus portaal. Muidugi pole see nii lihtne, kui mängijakontol on veel raha ning soovid selle kätte saada. Siis tuleb netikasiino pakkujaga läbi rääkida ning kompromiss leida.

Kasiinos mängimine on lõbus ajaviide, kuid ei saa salata, et tegemist on emotsionaalse ajaveetmise valikuga.

Tunded võivad üle keeda nii mängudel spinnides kui ka klienditoe esindajaga suheldes. Sellistel puhkudel tasuks aeg korraks maha võtta ja natuke mõelda, et kas on võimalik ka kasiino esindajale natuke vastu tulla.

Sageli ei viitsi kliendid lugeda mingeid boonuse või kasiinoplatvormi reegelid ning hiljem tunnevad ülekohut, et tingimused pole sellised nagu nad mängima hakkades eeldasid.

Kuidas toimub kasiino isikutuvastus ehk inglise keeles KYC?

Inglise keelne sõna KYC ehk Know Your Customer iseloomustab juba ise üsna hästi, millega tegu. Tegemist pole kaugeltki ainult netikasiinodest tuttava terminiga.

Isikusamasus on oluline kindlaks teha väga paljude teenuste kasutamise puhul. Parimaks näiteks on ehk, kui soovid kasutada finantsteenuseid, näiteks avada pangakontot.

Miks on isiku tuvastamine oluline?

Tänapäeval on isikuandmete teema kuumem kui kunagi varem. Euroopa Liidus on see veel eriti aktuaalne ning just nüüd on välja töötatud ka uus andmekaitseadus, lühidalt GDPR.

Seega ei saa paljuks pidada küsimist, et miks näiteks netikasiinod tahavad minu kohta andmeid koguda ning mida nad nende andmetega teevad?

Hasartmängude tööstusel nagu tegelikult igal valdkonnal on omad iseärasused. Pole midagi teha, aga kahjuks käib kasiinodes läbi ka palju nii-öelda musta raha.

Kuigi ametkonnad teevad palju tööd, siis kurjategijad leiavad alati mooduse, kuidas ebaseaduslikul teel saadud rahalised vahendid kasiinodes “puhtaks pesta”.

Rahapesu pole muidugi ainult online kasiinode puhul probleem. Oleme ju kõik kuulnud, kuidas samade jamadega maadlevad isegi Euroopa suured pangad.

Eesti Maksu-ja Tolliamet koostöös hasartmängude pakkujatega püüabki välja mõelda, kuidas tagada, et kasiinodesse kantud rahasummad oleksid teenitud ausal teel ning kurikaelte elu võimalikult raskeks teha.

Mängija seisukohast on see info oluline, sest järgmisel korral, kui tunned, et kasiino esindaja tüütab sind jälle mingite nõudmistega, siis tea, et see pole tehtud mängijate kiusamiseks. Vastupidisel juhul, kui poleks mingit kontrolli, siis kannataksid tegelikult kõik osapooled.

Boonuste ärakasutajad

Rahapesu tõkestamine on ainult üks teemadest, millega online kasiino operaatorid peavad rinda pistma. Mitte vähem oluline pole ka boonuste jahtijate elu raskemaks tegemine. Sellel puhul on tegelikult põhjuseid mitmeid, miks sellega tegeleda.

Esiteks peavad kasiinod toimima kasumlikult. Kui mängurid kasutavad ära ainult boonused, küsivad neid aina juurde, aga oma raha mängijakontole ei kanna, siis loomulikult ei teeni kasiinod sentigi. Samal ajal peavad kasiinod investeerima aega ja raha boonuse jahtijate teenindamisele.

Mängurid, kes oskavad ära kasutada nii boonuseid kui mänguautomaatide “nõrku kohti”, võidavad ka statistiliselt rohkem ning teistele mänguritele jäävad tühjad pihud.

Isikusamasus

Isiku tuvastamine on kõige lihtsam. Tavaliselt küsivad vanakooli netikasiinod koopiaid passist või ID-kaardist. Mitmed netikasiino pakkujaid on aga integreerinud Smart-ID, Mobiili-ID ja ID-kaardi lugeja tuvastuse.

Muudel juhtudel, kui leiad mõned sobiliku kontovaba mängukoha, ei pea isikutuvastuse pärast üldse muretsema. See toimub automaatselt esimese panga sissemakse tegemise ajal.

Aadressi kinnitus

Mõned aastad tagasi oli tavaline, et netikasiino operaatorid küsisid mängijate käest aadressi kinnituse dokumenti. See oli tõeline peavalu paljude hobimängurite jaoks. Kes oskaks arvata, et lõbus mänguelamus võib muutuda äärmiselt tüütuks vestluseks kasiino klienditoe esindajaga?

Aadressi kinnitust enam eriti ei küsita, kuid mõned mängukohad võivad seda endiselt nõuda. Et asjas täit selgust saada, tasub alati ühendust võtta kasiino klienditoe esindajaga juba enne mängima hakkamist.

Võid ka lihtsalt oodata, kuni aadressi kinnitust sinu käest küsitakse. Jama on siis, kui ühtegi arvet sinu nime peale ei saadeta. Äärmisel juhul võib sobida ka näiteks pangakonto väljavõte, kuid kasiinod kipuvad olema neis asjus pigem jäigad ja nõudlikumad.

Maksemeetodi kinnitus

Eestis on endiselt mitmed netikasiino pakkujad, mis võimaldavad sissemaksete tegemist läbi Skrill, Neteller, maksekaartide ja isegi krüptoraha kasutades.

Tavaliselt on nii, et seni on kõik ilus kuni võidad raha ja soovid selle kasiinost välja kanda. Siis võib saabuda hetk, kui pead tõestama, et kasutatud maksemeetod kuulub ka päriselt sinule.

Maksemeetodi kinnitamiseks piisab tavaliselt, kui saadad maksekaardist koopiad või teed kuvatõmmise krüpto- või e-rahakoti andmete lehest.

Jällegi, need mured on olemata, kui valid mängimiseks kasiino, kus kontot pole vaja luua. Seal tuvastatakse isik juba esimese pangamakse tegemise ajal automaatselt.

Raha päritolu ehk source of wealth dokument

Kõike online mängude korraldajad, kes võtavad vastu pärisraha makseid, peavad tegema mõistlike pingutusi, et nendeni jõudvad rahalised vahendid oleks teenitud seaduslikul teel. Üks võimalus selle tagamiseks on küsida dokumenti, mis tõendaks ära rahaliste vahendite päritolu.

Inglise keeles source of wealth küsimine peaks tagama eelkõige selle, et kurjategijad ei saaks ebaseaduslikul teel teenitud raha kasiinodes nii-öelda puhtaks pesta.

Alati ei pruugigi raha olla omastatud ebaseaduslikul teel, aga source of wealth paber peaks välistama ka selle, et sissetulekute pealt poleks tasumata jäetud riiklikke makse.

Source of wealth küsimine on pigem erand kui reegel. Samamoodi nagu pangas ülekandeid tehes, siis ka kasiinos võib taoline nõue maanduda postkastis, kui tegemist on suuremate summadega.

Kokkuvõtteks

Internetikasiino eesmärgiks on alati teha mängimine ja rahaülekanded võimalikult mugavaks ja lihtsaks.

Kui peaks juhtuma, et nõutakse mõnda dokumenti või esitatakse ebamugavaid küsimusi, siis seda ei tehta kunagi niisama mängija kiusamiseks vaid pigem on see märk, et tegemist on vastutustundliku teenusepakkujaga.

Soovitame alati jääda rahulikuks ja teha koostööd netikasiino esindajaga. Ka nende huvides on klientide rahulolu ja nendega hea läbisaamine.

Veel artikleid