Kuidas töötavad õnnemängud Twitch platvormil?

Välja antud: 09.07.2021 | Uuendatud: 16.08.2023

 

Twitch on üle maailma hästi tuntud live striim platvorm, mida kasutavad arvutimängurid, reisisellid, kasiinomängijad kui ka paljud teised.

Igaüks võib teha omale konto ja reaalajas videoülekannet oma arvuti ekraanist edastada kõigile huvilistele üle maailma. Twitch omanikettevõte on maailma kõige väärtuslikem firma Amazon.

Mida pakub Twitch keskkond

2011. aastal alguse saanud Twitch pakub kasutajatele lisaks enda videopildi edastamise võimalusele ka mugavat valikut jälgida teiste tegemisi. Vaata, mida teevad lemmik arvutimängurid või kuidas edu saada kasiinolehtedel.

Twitch on kasutamiseks saadaval täiesti tasuta. Live striimi vaatamisega samal ajal saad mõtteid vahetada teiste ülekande jälgijatega live-vestluse aknas.

Mis teemalisi live striim ülekandeid pakutakse

Twitch on kõige enam tuntud arvutimängu proffide live-striimide poolest, kuid aina rohkem annavad ennast üles ka online kasiino mänguritest striimerid.

Mõte pole ju iseenesest paha- karismaatilised tegelaskujud on vaatajaskonna tähelepanu tõmbamiseks välja mõelnud igasugu imenippe.

Üks populaarsemaid viise vaatajate tähelepanu saamiseks on boonuste kogumine, mille puhul pannakse mängud pausid peale igal korral, kui boonusvooru jõutakse.

Piisava hulga boonusvoorude kogumise järel saab need järjest käima lükata ja jälgijatele maksimaalselt elamusterohke emotsiooni pakkuda.

Twitch live striim reeglid

Online kasiino live striim ülekanded on osutunud väga populaarseks, kuid tegelikult on nendega seotud palju reegleid, mida striimerid peavad silmas pidama.

Kõige olulisem on mängijate turvalisus ja heaolu. Selle tagamiseks on hea, kui reklaami tehakse ainult usaldusväärsetele seaduslikele online mängukohtadele.

Samamoodi nagu litsentseeritud online mänguportaalid, peab ka Twitch platvorm tagama, et videoülekannete sisu on vastavuses riikide hasartmängupoliitikaga. Kuidas seda siis tehakse?

Hasartmängud Twitch lehel

Kasiino osa on Twitchi vaatajate hulgas väga populaarne. See annab võimaluse näha mängu suurtel panustel ja jälgida, kuidas mängivad pokkerit ja blackjacki tõelised ässad. Muidugi ei tee profid ülekandeid lihtsalt oma lõbuks vaid ikka teenimise eesmärgil.

Mida ägedam live striim ja kaasahaaravamalt kasiinokogemust suudetakse esitleda, seda enam soovivad vaatajadki ennast ise hasartmängudel proovima panna. Siin tekibki konflikt riikide hasartmänguseaduste ja Twitch platvormi sisu vahel.

Twitch live striim ülekanded on vaadatavad üle maailma, kuid striime võib just eelnimetatud põhjustel pidada osaks kasiinode reklaamistrateegiast.

Sellest lähtuvalt on Twitch platvormile tehtud selgeid ettekirjutisi, kuidas hasartmängude alane sisu peab olema esitletud ning kehtestatud ka piirangud, et ühegi vaataja heaolu ei pandaks ohtu.

Kasiinoguru live striim ülekanded

2021. aastal alustas Twitch platvormil tegevust ka Kasiinoguru meeskond. Šarmikas Ed on valmis slotistriime pakkuma kõigile jälgijatele puhtas eesti keeles.

Loo konto Twitch lehel ja hakka meie jälgijaks. Striime saab järele vaadata ka ilma registreerimata.

live striim

 

Mis teeb ülekanded eriliseks? Muidugi on selleks põnevad loosimängud auhindadega ja võimalus tutvuda uute mängude ja lisadega. Võid live-vestluse aknas ka ise küsida, millist mängu soovid ülekandes näha.

Karismaatiline Ed on kõva nalja- ja bändimees, kes teeb ka striimides nii-öelda ühemehe-bändi. Uusi mänge ja funktsioone testitakse kõigil tööpäevadel kella 14:00 kuni õhtuni välja. Täpne ajakava meie Facebook lehel ja Twitch lehel

James Varga juhtum

2016. aastal toimus pretsendent, mis leiab kõlapinda ka aastaid hiljem. Populaarne Ameerika striimer James Varga konto pandi just siis kinni põhjendusel, et mees olevat rikkunud platvormi kasutusreegleid ja tingimusi.

Sisutühi sõnum ajas 1,3 miljoni jälgijaga internetigeeniusel kopsu üle maksa ja mees pöördus oma õiguste kaitseks kohtusse.

2021. aasta kevadel saavutas Varga võidu ja pani Twitchi paika. Valurahaks kujunes küll naeruväärselt väike 21,000 eurot.

Amazoni poolt omatud Twitchi esindaja seisukoht jäi aga samaks: tuntud striimer oli nende platvormi reegleid korduvalt rikkunud ja saanud ka mitmeid sellekohaseid hoiatusi.

Milles siis asi tegelikult oli? Vargat, kes on paremini tuntud ka kui ‘Phantoml0rd’, kahtlustati hasartmängudele reklaami tegemises.

Kasutajad said maksta selle eest, et arvutimängule Counter-Strike: Global Offensive lisafunktsioone osta nagu näiteks tegelaskuju välimuse või mängu graafika muutmine.

Sedasorti tegevus klassifitseeritakse hasartmänguks ning Twitch käitus resoluutselt eemaldades Varga oma keskkonnast.

Kas hasartmängud Twitch keskkonnas on lubatud?

Peale intsidenti Phantoml0rdiga oli Twitch sunnitud oma kasutajatingimused hoolikamalt üle vaatama. Eriti mis puudutab just kasiinomänge.

Online mängude ülekanded ei ole Twitch keskkonnas keelatud, kuid tuleb tähele panna, et erinevates riikides ei ole hasartmänguseadused samad.

Selleks, et online kasiinos mängimist striimida, peab järgima Twitch.tv reegleid ja tingimusi. Peamised punktid toomegi järgnevalt välja:

  • Online mängukoht, mida reklaamitakse, peab asuma samas riigis, kus tehakse ülekannet.
  • Maksimaalselt on lubatud teha kuni 30 minutit hasartmängu teemalist ülekannet.
  • Kasiinoteemaliste ülekannete tegijad ei tohi oma ülekandeid teha kättesaadavaks alaealistele

Õnnemängude tulevik Twitch platvormil

Arvesse võttes kõiki neid vastuolusid, mis hasartmängu live striim ülekannetega on seotud, kas neil on üldse Twitch lehel tulevikku? Vastust meil veel pole, kuid seaduseloojatel on kahtlemata veel nuputamist, kuidas mängijate huvide eest kõige paremini seista.

Kindel on see, et nende jaoks, kes soovivad kasiinos mängimist üle kanda ja sellega raha teenida, kehtib hulk reegleid, mis taolist teguviisi reguleerivad.

Veel artikleid