Krüptoraha Eesti kasiinodes

Välja antud: 09.03.2022 | Uuendatud: 22.01.2024

 

Krüptoraha, eriti aga Bitcoin, on kuum teema juba üle kümne aasta. On siiski veel neid, kes pole senini aru saanud, mis see päriselt on ja milleks seda vaja.

Antud artiklis ei arutle me detailideni, kas Bitcoin võiks tulevikus asendada traditsioonilisi valuutasid või et kas see võiks olla potentsiaalselt hea investeering.

Vaatame hoopis, millised Eesti online kasiinod võtavad vastu Bitcoini ja teisi krüptovaluutasid ning kuidas see käib.

Mis on krüpto ja milleks seda kasutatakse?

Krüpto all mõeldakse tavaliselt digitaalset vääringut, mida saab osta, müüa ning kasutada teenuste ja kaupade eest tasumiseks.

Põhimõtteliselt saad krüptovaluutat saata internetis kellele tahes eeldusel, et tead tema krüptorahakoti ehk walleti aadressi.

Tasub siiski tähele panna, et iseseisvalt ilma vahendusplatvormideta nt. Coinbase või Kraken krüptovaluuta ostmine nõuab üsna palju tehnilisi teadmisi.

Miks eelistada krüptovaluutat kasiinos mängimiseks?

Kuni 2011.- 2012. aastani peeti digiraha sh. Bitcoini väiksema ringi entusiastide mängumaaks. Tõsisemad finantsinstitutsioonid ja rahaliigutajad ei võtnud seda kuigi tõsiselt.

Bitcoini algusaegadel kasutati plokiahelat ja krüptovaluutasid sadade miljonite eurode väärtuses illegaalsete äride ajamiseks. Tundus lausa, et tegemist ongi kurikaelte välja mõeldud süsteemiga, kuidas väljaspool traditsioonilist rahasüsteemi väärtust luua ja vahendeid liigutada.

Tänasel päeval on tavaline, et paljud suured erainvestorid ja ka institutsioonid hoiavad väikest osa oma varadest krüptovaluutas, peamiselt Bitcoinis.

Pole siis midagi imestada, et Bitcoini hind on kerkinud kümneid kordi. Sellest tulenevalt on ka aina rohkem teenusepakkujaid hakanud Bitcoini ja teisi krüptovaluutasid aktsepteerima kui maksevahendit.

Kui omad krüptovaluutat ning sulle meeldib veebis pärisraha peale panuseid teha, siis miks kasutada selleks traditsioonilisi valuutasid või maksevahendeid kui krüptovaluuta puhul toimivad protsessid palju kiiremini?

Millised Eesti kasiinod võtavad vastu krüptovaluutat?

  1. 1.
    Kingswin
    100% kuni 100€ + 55 tasuta spinni
  2. 2.
    Tonybet
    100% kuni 120€ + 120 tasuta spinni

Eestis on 2022. aasta novembri seisuga kaks online kasiinot, mis võtavad vastu krüptovaluutat ning lasevad seda kasutada ka panuste tegemiseks. Nendeks on Kingswin ja Tonybet.

Mängi kasutades Bitcoin valuutat

Kingswin on omapärane online mängude koht, mille suurimaks plussiks on personaalne lähenemine, tasuv cashback igal nädalal ja palju erinevaid boonuseid. Miinuseks võib pidada üsna karme läbimängimise nõudeid.

Mis puutub maksetesse, siis krüptoraha on tegelikult üks väheseid maksemeetodeid üldse, mida Kingswin tunnustab. Seega, kui soovid Kingswin kasiino mänge avastada, siis on Bitcoin just hea võimalus vahendite kontole kandmiseks.

Pane tähele, et Bitcoinis tehingu tegemiseks Kingswin sissemakse lehel tuleb valida “Valuuta” nupukese alt BTC. Seejärel kuvatakse Kingswini krüptorahakoti aadress, kuhu saad Bitcoinid saata. Vahendid on seejärel kohe kasutamiseks valmis ja kajastuvad mängijakontol.

 

TonyBet kasiinost on viimasel ajal päris vähe kuulda olnud. Nad tegid ära küll veebilehe uuenduse, kuid boonuste valik on jäänud ikka kesiseks ning pigem pühendutakse spordipanustajate rõõmustamisele.

Kui Kingswin lehel on krüptovaluuta kasutamise võimalus olnud seal juba väga ammu, siis TonyBetti lisati hulk erinevaid krüptovääringuid alles 2022. aasta lõpus.

Kui varem kurtsime, et Kingswini kõrval pole ühtegi teist mänguportaali, mis krüptovaluutat aktsepteeriks, siis nüüd on TonyBetis erinevaid krüptovääringuid lausa hulgi.

Tonybet mängijakontole saad teha ülekande, kui sul krüptorahakotis on Bitcoine, Cardanot, Dogecoine, XRP, Litecoin, TRON, Tether USD või Etherum nimelisi krüptovaluutasid.

Kas krüpto on turvaline?

Tänapäeval on teada värk, et riik, makseteenuse vahendajad ja kõiksugu reklaamifirmad on nõus tegema mida iganes, et pääseda ligi meie isiklikule infole, hankida teavet meie tarbimisharjumuste kohta ja mida kõik veel.

Eelkõige on andmete kogumine firmade jaoks oluline, et pakkuda tarbijale paremat teenust. Asja negatiivne külg on, et alati võidakse meie identiteeti ja andmeid kasutada ka halbadel eesmärkidel või juhtub see kogemata, näiteks inimliku eksituse tõttu.

Krüptoraha puhul ongi suur teema selle turvalisus ja anonüümsus. Kui lüüa lahti maailma populaarseim krüptoraha platvorm Coinbase, küsivad ka nemad kasutaja nime, meiliaadressi ja salasõna. Selles mõttes ei erineta mistahes teistest pankadest või internetikeskkondadest, mis küll kõik peavad oma tegevuses olema vastavuses andmekaitseseadustega.

Oluline aspekt, kui rääkida turvalisusest, on aga see, et ühtegi krüptotehingut ei saa nii öelda tagasi pöörata. Kui oled kord krüptovaluutas mingi summa kellelegi saatnud, siis seda niisama tühistada ei saa.

Üldiselt võib väita, et krüpto pakub küll teatavat anonüümsust, kuid selle hind on suurem nii-öelda personaalne vastutus.

Mis on krüpto miinused?

Võib-olla oled kuulnud, et ükskõik mis krüptovaluutast on jutt, nende väärtus kipub kõikuma päris palju. Kõige stabiilsem on Bitcoin, kuid pole mingi ime, kui ka selle väärtus võrreldes tavavaluutadega kõigub kümneid kordi enam.

Sama tasub tähele panna ka online kasiinodes mängides, mis võtavad vastu krüptoraha nt. Bitcoini või Litecoini.

Vahet pole, kas mängid slottidel, live kasiinos või lauamänge, kõikide puhul on antud krüptodes tehtavatele panustele väärtus võrreldes euro kursiga.

Kui oled mängija, kes lõbutseb pigem väikestel panustel, arvuta, milline on näiteks minimaalne panuse väärtus Bitcoinides võrreldes eurodega. Võib-vabalt juhtuda, et see ei vasta hetke Bitcoini kursile ning kui hiljuti on krüpto teinud suure tõusu, siis minimaalne panuse väärtus mängudes olla päris krõbe.

Korduma Kippuvad Küsimused krüpto kohta
Millised kasiinod pakuvad sissemakseid krüptovaluutas? arrow-icon
Kas krüptovaluutas saab teha kasiinost ka väljamakse? arrow-icon
Kuidas üldse krüptot osta? arrow-icon

Kokkuvõte

Krüpto on Eestis äärmiselt kuum teema, kuid need, kes teemaga rohkem kursis on, peavad seda juba elu ja finantside lahutamatuks osaks.

Krüptovaluutad on jõudnud ka online kasiinodesse. Eestis küll vähem, kuid Kingswin võtab endiselt krüptovaluutat vastu ning ükski seadus seda ei keela.

Veel artikleid