Mängijate tüübid online kasiinodes

Välja antud: 05.07.2021 | Uuendatud: 22.01.2024

 

Kas oled vahel mõelnud, miks arvuti- ja online mängud nii populaarsed on? Kas need pakuvad väljapääsu argipäeva rutiinist? Väljakutset? Sotsiaalset väljundit?

Tegelikult on põhjuseid mitmeid ja samamoodi nagu inimesi on väga erinevaid, on ka nende motiivid veebis mängudel aja veetmiseks seinast seina. Järgnevalt vaatame, kuidas võib iseloomustada erinevat tüüpi online kasiino, pokkeri ja spordiennustuse harrastajaid.

Kasiinomängijate tüübid- milline oled sina?

Me ei kuule võib-olla online kasiinodest kuigi palju, aga tegelikult on tegemist tõeliselt olulise lüliga meelelahutuse maailmast. Miks mitte siis lähemalt uurida, kes kõige rohkem veebis panuseid teevad ja mis neid motiveerib?

Just viimastel aastatel on veebis mängimine hüppeliselt kasvanud tänu tehnoloogia kiirele arengule. Nutitelefonide, tahvelarvutite ja ka lauaarvutite disainerid loovad seadmeid juba ainult mängurite peale mõeldes.

Kui natuke üldistada, siis võib jagada kasiinomängijad viite kategooriasse – highrollerid, professionaalid, algajad, publik ja pühapäeva mängurid. Kas tundsid ennast ära? Järgnevalt vaatame lähemalt iga tüübi omadusi ja võib- olla õpid mõndagi ka enda harjumuste kohta.

Highrollerid

Alustame highrolleritest, keda tegelikult on kõige vähem. Tegemist on mängija tüübiga, kes ei kõhkle kasiinos mängu panna summasid, mis mõne jaoks on mitme kuu palk.

Põhjus, miks panustatakse suurelt on tegelikult väga lihtne- nende jaoks ei tekita põnevust sentide või mõne euro peale mängimine. Mida suurem panus, seda võimsam adrenaliinilaks ning just seda nad soovivadki kogeda.

Siiski ei tähenda eelnev, et highrollerid ka palju kaotaksid. Neist mõned mängivad läbi sadu tuhandeid, kuid kannavad ka kasiinost pangakontole välja sama palju või isegi rohkem.

Paljud tänapäevased slotimängud on tegelikult lausa nii üles ehitatud, et kõige ägedamatele lisafunktsioonidele ja auhindadele ligipääsemiseks ongi vaja pisut rohkem ka ise mängu panna. Panusta suurelt ja ka möllu on rohkem.

Ka operaatorid võtavad highrollerid hästi vastu- statistiliselt saavad mängupakkujad ja portaalid rohkem teenistust, mida rohkem mängijaid ja mida rohkem panuseid, kuna statistiline ca 4% käibest jääb kokkuvõttes siiski kasiinole.

Mängijad, kes teevad palju sissemakseid, võivad arvestada ka kasiino poolsete kopsakate VIP-preemiatega, mida pakutakse regulaarselt lausa iga kuu. Heaks näiteks on Betsafe, mille VIP meeskond pole auhindadega kunagi kitsi olnud. Highrollerid kulutavad kasiinos kümneid kuni sadu tuhandeid eurosid kuus.

Professionaalsed mängurid

“Professionaalsed online kasiino mängijad” võib kõlada pisut kahtlaselt, kuid selgitame kohe, mida siin silmas peetakse.

Tegemist ei ole päris tavamängijaga, kes otsib kasiinos meelelahutust või lihtsalt ajaveetmise võimalust. Profid soovivad kasiinos raha teha ja sageli neil see ka õnnestub.

 

Võrreldes highrolleritega kontrollivad nad oma mängu pandud summasid väga hoolikalt, teavad, palju nad võivad võita ja palju kaotada. Mõisted nagu RTP (kasumlikkus mängijale) ja volatiilsus (võitude sagedus) pole neile võõrad.

Samuti peavad profid väga hästi oskama oma emotsioone kontrollida. Ja seda igas mänguolukorras.

Kui me räägime proffidest, siis eelistavad nad live kasiino laudu, spordiennustust ja pokkerit. Tulemuse saavutamisel loevad lisaks õnnele ka oskused ja just nii profid raha teevadki. Neil on kannatust ära oodata parim panuse tegemise võimalus mitte ei lähtu nad ainult emotsioonidest.

Profi tunned ära sellest, et nad õhkuvad oskustest ja kogemustest. Neid võib nimetada ka veteranideks, kes teavad, mida nad teevad. Tulu online kasiinodest võib vabalt olla nende peamine sissetuleku allikas.

Olenevalt kui hästi õnnestub neil ellu viia strateegia live kasiino laudadel, kui palju teavad spordist või osavad ollakse pokkeris, kujuneb nende sissetulek.

Algajad

Mängusõpru, kes teevad kasiinos alles esimesi samme, võib nimetada algajateks. Kuna panustamine on nende jaoks alles uus, ei tea nad tavaliselt, mis täpselt toimub. Sellegipoolest meeldib neile vahel “ässa panna” ja püütakse oma kogenematust ja teadmiste vähesust mitte välja näidata. Ehk see ongi algajaks olemise üks ägedamaid külgi?

Algaja tunneb live kasiinos ära selle järgi, et nad ootavad viimase hetkeni enne panuse tegemist. Samuti kasutavad algajad meelsasti live chat funktsiooni, et küsimustele vastuseid saada. Mis puutub võitmisse, siis algaja õnn võib olla paras nuhtlus ning pole harv juhus, kui algajad aina võidavadki.

Publik

Publiku-tüüpi kasiinokülastajaid ei saa nimetada isegi mängijateks. Täitsa vabalt võivad nad luua kasiinos konto lihtsalt selleks, et osa saada sotsiaalsest melust ja teiste võitudele kaasa elada.

Online kasiinode operaatorid on seda tüüpi mängijasegmendist hästi teadlikud. Slotte saab ju näiteks proovida ka mänguraha eest demoversioonis ja lauamänge ning ka osasid live kasiino mänge jälgida kõrvalt ilma ise raha panustamata.

Publiku-tüüpi mängijatele meeldib aeg-ajalt live vestlusaknas sõna võtta, et võitjaid õnnitleda või lihtsalt juttu teha. Publiku tüüpi rahvas võib lõpuks ka ise väikeste panustega alustama hakata ja saada miks mitte ka regulaarseks mänguriks.

Pühapäeva mängur

Inglise keeles “casual” mängijatüüpi iseloomustab juhuslikkus ja meelelahutuslik külg. Nad ei pruugi kasiino lehte külastada iga päev vaid siis, kui neil on vaba aega ning seda vaja kuidagi sisustada.

“Pühapäeva mängijad” on tegelikult kõige levinud mängijatüüp. Muidugi ei tähenda sõna “pühapäev”, et nad ainult sellel nädalapäeval mängiksid vaid pigem on see viide juhuslikkusele ja sõltuvusele tujust.

Pühapäevamängijad ei sea eesmärgiks kasiinos raha teenimise või igal juhul võitmise. Pigem on võimalikud võidud boonus, kuid olulisem on emotsioon ja vaheldus. Sajad slotid ja live kasiino pakub head vaheldust igapäevaelu rutiinile.

Pühapäeva mängurid ei kuluta kasiinos suuri summasid vaid nende jaoks on online mängud meelelahutus nagu iga teinegi. Hea emotsiooni saamiseks ei pea tegema suuri panuseid või mängima öö läbi. Isegi paarikümne minutiline seanns rahamängudel annab juba päris kõva adrenaliinilaksu.

Populaarsed mängukohad pühapäeva mängur tüüpi segmendile

Kuna tegemist on kõige suurema mängijagrupiga, siis vaatame lähemalt, millistes Eestis kasiinodes seda tüüpi mängijad kõige rohkem armastavad aega veeta ning mis neid kõnetab.

Jätame kõrvale Betsafe tüüpi mänguportaalid, mida armastavad kõige enam just highrollerid, profid aga ka algajad. On ju nende motogi “In It to Win It”, mis pühapäeva mängijate eesmärkidega kuidagi kokku ei lähe.

Eesti kõige populaarsemad sotsiaalsed mängukohad on Paf ja Chanz. Nende näol pole tegemist lihtsalt panustamise keskkondadega, kus paned oma raha mängu ja kas võidad või kaotad.

 1. 1.
  X3000
  100% boonust + 100 tasuta spinni Gates of Olympus mängu
 2. 2.
  Paf
  100 € ja 100 spinni esimese sissemakse eest
 3. 3.
  Chanz
  Ainult siit! 225 Spinni (Pink Elephants 2)
  Boonuskood: LOTO
 4. 4.
  Nutz
  200% boonust kuni 100€ + 50 riskivaba spinni!
 5. 5.
  Olybet
  25 € riskivabalt! + 10€ sulas
  Boonuskood: CAS25
 6. 6.
  Maria Casino
  100%/100€ ja 100 tasuta spinni
 7. 7.
  Kanuuna
  200 tasuta spinni ilma läbimängimisnõudeta

Palju tähelepanu on pööratud just sellele, et jäljendada mõnda menukat arvutimängude lehte, kus peamine fookus just suhtlusel teistega ja vaheldusrikkusel.

Chanz on ideaalne näide, kus saab suhelda vahetult oma sõpradega, leida samade huvidega uusi tutvusi, postitada oma seinale või kinkida tasuta keerutusi teistele mängijatele. Unikaalne kontseptsioon ühendab kasiino ja sotsiaalmeedia plussid.

PAF järgib enam vähem samu põhimõtteid, kuid pöörab veelgi enam tähelepanu vastutustundlikule mängimisele. Pühapäeva mängija ei lähe kasiinos igal juhul võidu peale välja. Olulisem on hea emotsioon ja turvaline mängukeskkond. Probleemne mängimine on viimane asi, mille pärast nad muret tunda sooviksid.

Veel artikleid