Turvalised kasiinod Eestis

Välja antud: 15.09.2021 | Uuendatud: 22.01.2024

 

Eesti kasiinonduse ajalugu on üsna lühike ning võib öelda, et sellele pani alguse Armin Karu, kes alustas 1993. aastal väikese kasiinoettevõttega. Tänasel päeval on Olympic Entertainment Group saanud Euroopa üheks suurimaks maapealsete kasiinode haldajaks.

2010. aastal avas Olympic Entertainment Group internetikasiino, mis hakkas kandma nime Olympic-Online. Tänasel päeval on sellest saanud OlyBet. 2020. aastal sai OEG maha müüdud ja saanud osaks Odyssey Europe AS brändist.

Pikalt Eestis tegutsenud kasiinodest tuleks kohe ära mainida ka Triobet, mis tänasel päeval tegutseb aga hoopis Betsafe Eesti nime all. Usaldusväärseid kasiinosid on aga Eestis rohkem kui ainult need kaks ning järgnevas artiklis vaatamegi neid lähemalt.

Mis teeb kasiino usaldusväärseks?

Mis teeb ühe online mängukoha usaldusväärseks? Tegelikult on faktoreid õige mitmeid.

Tagasiside mängijatelt

Esiteks muidugi maine. Mida arvavad online kasiinost teised Eesti inimesed ja mängijad, kes juba varem on seal panuseid teinud. Kas küsimuste korral saadi abi klienditoest või jäädi oma murega üksi.

Kas väljamakse tuli kiiresti üle või pidid seda taga ajama ja ootama mitmeid päevi või koguni nädalaid. Võib-olla, et jäid üldse oma rahast ilma ning küsimused jäid vastuseta.

Kõik sellekohase info leiad tegelikult kätte kiire Google otsingu abil. Tavaliselt on mängijad väga agarad oma kogemusi internetis jagama. Eriti, kui kogemus on negatiivne. Kui mängija võidab miljoneid eurosid, siis on vähemtõenäoline, et ta seda kõigile kuulutama läheb.

RNG

Mängud on iga kasiino keskne toode ja nende pärast lehti külastatakse. Motiivid mängimiseks võivad olla erinevad, kuid keegi ei saa vastu vaielda, et slotid ja live kasiino on äärmiselt põnev. Eriti, kui mängus on sinu oma vahendid.

Selleks, et mistahes mänguvooru tulemust ei saaks mõjutada mängu looja, ükski väline tegur, kasiino juhtkond ega diiler, on välja töötatud juhuslike numbrite genereerija ehk inglise keeles Random Number Generator lühendiga RNG.

Juhuslikult arvude genereerimine käib arvutiprogrammi vahendusel, mis tagab selle, et slottidel on iga mänguvooru tulemus sõltumatu eelmisest. Seda, kas asi ka päriselt töötab kontrollivad kolmandate osapoolte audiitorfirmad nagu eCogra, Gaming Laboratories International ja paljud teised.

Kõige usaldusväärsemad online mängukohad

 1. 1.
  Paf
  100 € ja 100 spinni esimese sissemakse eest
 2. 2.
  Coolbet
  Kasiinoguru ERI 200 Tasuta spinni
  Boonuskood: BOOK200
 3. 3.
  Betsafe
  Tee vähemalt 30 € suurune sissemakse ja saad 33 tasuta spinni
 4. 4.
  Olybet
  25 € riskivabalt! + 10€ sulas
  Boonuskood: CAS25
 5. 5.
  Unibet
  100% boonust + 20 tasuta spinni!
 6. 6.
  Optibet
  25 riskivaba spinni Legacy of Dead mängu
  Boonuskood: GURUERI

Vastutustundlikud mängupakkujad

Kõige olulisem, mida silmas pidada mängukoha valikul, on operaatori suhtumine mängijasse. Sellest annab kõige paremini märku veebilehe kasutajamugavus, info kerge leitavus ning arvestamine, et hasartmängud võivad tekitada sõltuvust.

Selleks, et Eestis oleks kasiinodes mängimine turvaline ja ohutu, on välja mõeldud hulgaliselt reegleid, mida õnnemängude pakkujad peavad järgima. Neist olulisimaks on näiteks hoiatusteksti kuvamine kasiino lehel selle kohta, et mängida tuleks vastutustundlikult ja hasartmängud pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks.

Enne mängimisega alustamist, peab olema võimalus oma konto seadete all kehtestada mängupiirangud. Nii on tagatud, et keegi ei panusta rohkema raha eest, kui saadakse endale lubada. Millised aga on siis Eestis kõige vastutustundlikumad mängude pakkujad?

Kui kasiino, milles mängid on Eestis litsenseeritud, tähendab see ka seda, et sinu raha on seal kaitstud. Iga kuul peavad internetikasiinod saatma Maksu- ja Tolliametile klientide saldo summa. Juhul kui saldo summa on suurem kui eelmisel kuul, siis peab online kasiino kandma riiklikule pangakontole just nii palju juurde, et see kattuks klientide rahasummaga online kasiino kontodel.

PAF kasiino

Kui juttu tuleb vastutustundlikust mängimisest, siis ei saa üle ega ümber PAF mängukohast. Tegemist on Soome ettevõttega, mille eesmärk pole iga hinna eest mängijatelt seitse nahka koorida vaid nende tegevus on väga läbimõeldult üles ehitatud.

Suur osa PAF brändide kasumist läheb sotsiaalsete programmide toetuseks Soomes, PAF kasiino mängijad pole lihtsalt anonüümsed tegelased arvutiekraani taga vaid saadakse kokku, käiakse üritustel ja jagatakse mängurõõmu.

Mis aga eriti tähelepanuväärne, on see, et PAF brändide mängijatele on automaatselt seadistatud kaotuste ülempiir, mis tähendab, et kalendriaasta jooksul ei saa keegi kasiino kaotada rohkem kui 20,000€. Lisaks sellele näeb Pafi kasutaja enda kontolt kui palju ta on rahaliselt võitnud või kaotanud näiteks viimase kuu või aasta jooksul.

Coolbet

2016. aastal asutatud Coolbet on Eestis tegutsenud juba mõnda aega, kuid see, kuidas turule tuldi, on siiamaani imestust tekitanud. Mängijaid ei meelitatud mitte ainult säravate boonuste ja efektsete mängudega vaid peamine rõhk oli hoopis usaldusel. Kerge vaevaga said kasulikku infot spordiennustuses selle kohta, kes mille peale panustab, kui palju ja millal.

Kasiino poole peal on ilusti lahti seletatud, mida tähendavad mõisted nagu volatiilsus, kasumlikkus mängijale ning millisel mängul on kui suur võidupotentsiaal. Kasiino fuajees saad seadete all ilusti paika sättida, et mängu ikooni peal oleks ära näidatud keskmine tagasimakse protsent, volatiilsuse määr ja sildid selle kohta, kas tegemist on uue või populaarse mänguga.

Märksõnaks sai läbipaistvus, sest pikalt on mängijad virisenud selle üle, et kasiino ja spordiennustuse operaatorid ei ole ausad ega usaldusväärsed. Coolbet tõi selles osas muutuse ja tõestas, et asja on võimalik ajada ka nii-öelda avatud kaartidega.

RTP ehk kasumlikkus mängijale

Võib-olla juba tead, mida tähendab keskmine kasumlikkus mängijale ehk RTP, kuid hea on see uuesti üle korrata. Selleks, et kasiinod mängijatel nahka üle kõrvade ei tõmbaks, on nõutud, et Eestis pakutavatel mängudel oleks kasumlikkus protsentsuaalselt vähemalt 92%. See tähendab, et mängude matemaatika peab olema arvutatud ja mängud seadistatud nii, et pikema periood peale maksaks mäng välja minimaalselt 92% kõigi panuste väärtusest.

Keerulise seletuse ilmestamiseks pakume välja ühe näite:

Oletame, et teed 100 euro eest panuseid ja kaotad kogu raha. Sellisel juhul on kasumlikkus 0%. Kui aga paned mängu 100 eurot ja peale mõnda aega mängimist on kontol veel 20 eurot, siis on kasumlikkus 20%. Kui aga võidad ja konto bilanss kasvab üle 100, on ka kasumlikkus üle 100%.

 

RTP ei ole absoluutne, mis on ka loogiline, sest õnnemängud põhinevad juhuslikkusel. Mistahes keerutus võib sisse tuua sadu tuhandeid või isegi miljoneid, samal ajal kui pole harv juhus, et mängid tunde, kuid konto bilanss aina väheneb.

Just sellepärast tulebki meeles pidada, et kasumlikkus mängijale arvestatakse pikema ajaperioodi peale, kui mängija on teinud panuseid rohkema raha eest. Lühikeste mängusessioonide korral pole sellele numbrile mõtet eriti tähelepanu pöörata.

Uued kasiinod

Mida arvata uutest mängukohtadest nagu Nutz, X300 ja Fire Spin? Lähemal vaatlusel selgub, et nende taga on tuntud tegijad, mis hasartmängude maailmas juba pikalt tegutsenud. Kuigi esmapilgul pole need isegi teab mis erilised, siis mängijate tähelepanu nimel ollakse valmis ekstra pingutama.

Nutz kasiino

Nutz on Entain nimelise kasiinobrände ühendava grupi üks uuemaid brände, mille mõte on pakkuda ägedaid kampaaniaid ja kasiinomänge. Võrreldes sama grupi teise brändi Optibetiga on Nutzi puhul fookuses ainult kasiino koos igapäevaste jackpottidega. Optibet on Baltimaades endale rohkem nime teinud kui populaarne spordiennustuse leht.

X3000 kasiino

X3000 puhul on olukord sama, sest tegu on PAF Multibrand Ltd kontserni brändiga. Kui PAF kasiino ja spordiennustuse leht rõhub peamiselt vastutustundlikule mängimisele, sotsiaalsusele ja turvalisusele, siis X3000 puhul on fookuses lihtne alustamine, ilma kontota mängimine ja lai mängude valik.

Kokkuvõte

Eesti online kasiinode maastik on turvaline, mitmekülgne ja huvitav. Eesti on üks neist riikidest, mis otsustanud raha peale panustamist lubada, kuid väga täpselt on maha pandud piirid, mis tingimustel seda teha tohib.

Kõige usaldusväärsemad kasiinod on PAF, Coolbet, Betsafe, OlyBet, Unibet ja Optibet, Tegemist on Eestis kõige kauem tegutsenud mängukohtadega, mis pole lihtsalt ellu jäänud vaid suutnud ka areneda ja mängijate kasvanud nõudmistega sammu pidada.

Veel artikleid