Book of Ra Deluxe

Välja antud: 10.07.2020

Book of Ra Deluxe on Green Tube ehk Novomaticu slotimäng, mis lansseeriti juba aastal 2008. Päris pikk ajalugu mis?

Igatahes on see mäng üheks teerajajaks paljudele uutele mängudele, kusjuures on ta siiani üks populaarseimaid mänge maailmas ja seda ka Eestis.

Mäng on juba üle 10 aasta vana ja ta hoiab oma fänne siiani kütkeis. Asume siis muinasegiptuse poole teele ja loodame endalegi napsata kullastki kallimiaid vaaraode aardeid.

Proovi Book of Ra Deluxe mängu tasuta

Siin saad Book of Ra Deluxe mängu tasuta proovida:

Mängutootja Mängutootja Greentube, Novomatic
Volatiilsus Volatiilsus Kõrge
Võiduliinid Võiduliinid 10
Rullikuid Rullikuid 3
Ridasid Ridasid 5
Miinimumpanus Miinimumpanus 0,1€
Maksimumpanus Maksimumpanus 50€
Peavõit Peavõit 5000x
Tagasimakse Tagasimakse % 95,1%

Book of Ra Deluxe mängimine

Kuna tegemist on suhteliselt vana slotikaga, vähemalt online kasiinode maailmas, siis ei tule kellelegi üllatusena, et mängus on 5×3 rullikud, ehk vertikaalselt on viis rullikute liini ja kolm rida. Lisaks rullikutele on mängus 10 võiduliini.

Võiduliinide arv tundub madal, kuid ajal mil mäng valmis eriti rohkem liine ei tehtudki. Need mängud kus on 20 ja enam võiduliini on juba uuemad.

Mäng on kenasti üles ehitatud Muinas-Egiptuse stiilile. Väga hästi on kõik temaatika välja toodud nii taustal, mängurullikutel kui ka häälel. Esineb palju Muinas-Egiptuse sümboolikat. Näiteks tavatähed ja numbrid on tehtud hieroglüüfide sarnaseks, muidugi vastavad teemale ka teised sümbolid. Kalleimateks sümboliteks  on vaarao mask, Ra kuju, mardikas ja ka aardeotsija.

Kõige võimsamaks sümboliks mängus on raamat ise, ehk Book of Ra. See toimib nii Wildina, ehk asendab puuduolevat sümbolit, kui ka Scatterina.

Tasuta spinnid ehk tasuta keerutused

Kui rullikutele tuleb kolm Book of Ra sümbolit, siis saab mängija 10 tasuta spinni. Enne tasuta spinnidega alustamist valib süsteem umbes ühe sümboli, mis hakkab asendama terve rulliku liinil (ülevalt alla) seda Wildina.

Tavasümbolite (tähed ja numbrid) puhul peab võitmiseks olema kolmel järjestikusel rullikul sama sümbol. Kõvemate sümbolite puhul saab mängija võidu juba kahe järjestikuse sümboli puhul. Ideaalseks olukorraks on see kui saab seikleja ehk aardeotsija, kuid kõnealune sümbol tundub olevat isegi Wildidest haruldasem.

Meelde tasub jätta see, et tasuta spinnide ajal ei ole raamat ehk Book of Ra Wildiks, kuid kui tasuta spinnide ajal tuleb taaskord kolm raamatut, siis saab mängija veel 10 tasuta spinni lisaks.

Kus Book of Ra Delux´i mängida?

Book of Ra on Eestis väga populaarne, kuid kõikidest kasiinodest seda ei leia. Allolevalt leiad nimekirja millistes online kasiinodes seda Eestis mängida saab. Tasub uurida ka tervituspakkumisi ja nende abil mängu proovida:

 1. 1.
  Paf
  100 € ja 100 spinni esimese sissemakse eest
 2. 2.
  Olybet
  25 € riskivabalt! + 10€ sulas
  Boonuskood: CAS25
 3. 3.
  Betsafe
  Tee vähemalt 30 € suurune sissemakse ja saad 33 tasuta spinni
 4. 4.
  Optibet
  25 riskivaba spinni Legacy of Dead mängu
  Boonuskood: GURUERI
 5. 5.
  Ninja Casino
  50 tasuta spinni slotil Mental
  Boonuskood: -

Panused, võidud ja tagasimakseprotsent

Mängu miinimumpanuseks on 0,1€ ja maksimumiks 50€. Just minimaalse panuse tõttu see slot niivõrd populaarne ongi. Võimalus on panustada vähe, aga võita palju. Tõsi, highrollerid, et need kes mängivad suurelt, võivad selle mängu rahule jätta just madala maksimaalse panuse tõttu.

Book of Ra maksimaalseks võiduks on 50 000 ühikut, ehk isegi 0,1€ suuruse panusega on võimalik saada 5000€ suurune võit.

Lahedaks funktsiooniks mängu juures on veel duubeldamise võimalus. Just nagu videoslottide kaardimängudes. Kas siis punane kaart või must kaart. Duubeldamise võimaluse saab iga kord kui väiksemgi võit tuleb. Kliki vaid nuppu “Riski”.

Mängu tagasimakseprotsendiks on 95,1%. Pead päris ringi käia ei pane, kuid väikese panusega võib seda mängu täitsa tükk aega keerutada.

Graafika ja hääled

Meenutame taas, et tegemist on üle 10 aasta vanuse slotiga, ehk tänapäevaste slottidega seda võrrelda ei tohiks. Need kellele meeldib vinge graafika, plahvatused ja kõrvapaitused kauni animatsiooniga peaksid sellest mängust eemale hoidma.

Mängus on musta kivi taust hieroglüüfidega. Sümbolid on kenad ja Book of Ra Delux näitab kenasti võiduliine. Arvestades seda, et mäng on vana kui taevas on mängukogemus siiski suhteliselt meeldiv.

Häältemaailm on Book of Ra nõrgaks kohaks. Need on lausa šokeerivad. Proovige järele ja saate aru, hääled oleksid nagu võetud mõnest vanast arvutist Doomi mängimise ajal. Tasuta spinnide ajal on mängu loojad leidnud ka meloodia üles ja see on täitsa meeldiv.

Kokkuvõtteks

Tegemist on suhteliselt vana, kuid suurepärase slotimänguga, mis sisaldab piisavalt lahedaid funktsioone ja on põnev väikese panusega keerutada. Selleks, et panna tähele sarnasusi uue Book of Dead slotiga ei pea olema geenius. Book of Dead on siis Play´N Go slot aastast 2014.

Nii nagu juba mainisime, on see mäng eelkäijaks mitmetele teistele ja sealhulgas Book of Deadile. Egiptuse temaatika on populaarne ja Book of Ra Deluxe on teatud viisil selle slotimängustiili rajaja ja suunamudija tänapäevastele slottidele.

Just selle mängu ajaloolise tähtsuse ja võimaluse puhul võita väga väikese panusega suur summa, soovitame seda mängu kindlasti proovida.