Turvalised kasiinod

Välja antud: 20.09.2023

 

Online kasiinod on Eestis tegutsenud juba üle kümne aasta, kuid kuidagi ei suudeta lahti saada kasiinodega kaasaskäivast maine probleemidest. Kas ettevaatlikus online kasiinos mängides on põhjendatud või peaks neist üldse kaarega mööda käima?

Kõige esimese online kasiinona avas Eestis uksed Triobet 2006. aastal. Triobet kasvas 2017. aastal ümber Betsafe-iks.

1993. aastal asutatud Olympic Casino Eesti AS tegutseb kasiinoettevõttena nii Eestis kui ka mujal Euroopas. 2010. aastast alates loodi sama firma Olybet nimeline internetikeskkond.

Kui kasiinod Eestis alles levima hakkasid, siis tagusid mängijad meelsasti videopokkerit, aga ka slotte. Veebimängude ajastut alustati spordi peale panustamise pakkumisega.

Kui alguses võisid saada lausa raha ilma ise sissemakset tegemata, siis peagi said operaatorid aru, et selline teguviis ei ole päris jätkusuutlik. Välja mõeldi läbimängimise nõuded, mis lisati boonuspreemiatele.

Miks ollakse kasiinode suhtes umbuslikud?

Põhjus, miks kasiinodel võib olla maineprobleeme, on tegelikult üsna lihtsasti ära seletatav.

Kui loodad palju võita ja oled valmis ka palju raha kasiinosse sisse panema ning loodetud võite ei saabu, tekitab paratamatult frustratsiooni ja küsimus, kas mängukohad toimivad üldse ausatel põhimõtetel.

Lisaks on väike protsent inimesi, kelle jaoks kujunebki kasiinos mängimisest probleem, mis hakkab negatiivselt mõjutama nende majanduslikku ja sotsiaalset hakkamasaamist.

Kas Eesti online kasiinodes on turvaline mängida?

Pole põhjust väita, et ükski Eesti mängija poleks kasiinos kulutanud rohkem kui ta saaks endale lubada. Samuti, nagu iga teenusepakkuja puhul, on ette tulnud probleeme nii võitude väljamaksmisega kui ka tekkinud muid arusaamatusi.

Kas see tähendab siis, et veebis raha peale mängimine pole päris ohutu?

Kõige usaldusväärsemad online mängukohad

 1. 1.
  Paf
  100 € ja 100 spinni esimese sissemakse eest
 2. 2.
  Coolbet
  Kasiinoguru ERI 200 Tasuta spinni
  Boonuskood: BOOK200
 3. 3.
  Betsafe
  Tee vähemalt 30 € suurune sissemakse ja saad 33 tasuta spinni
 4. 4.
  Olybet
  25 € riskivabalt! + 10€ sulas
  Boonuskood: CAS25
 5. 5.
  Unibet
  100% boonust + 20 tasuta spinni!
 6. 6.
  Optibet
  25 riskivaba spinni Legacy of Dead mängu
  Boonuskood: GURUERI

Nimekirja tipus troonivad kõige silmapaistvamad online mängukohad Eestis nagu Coolbet, Paf ja Betsafe. Tegemist pole lihtsalt hasartmängu pakkujaga vaid operaatoritega, mis pühenduvad eraldi tähelepanu just mängijate heaolule ja nende soovidega arvestamisele.

Kuidas tagatakse mängijate kaitse ja turvalisus?

Eestis on hulgaliselt reegleid, mida hasartmängude pakkujad peavad täitma, kui soovivad oma teenust Eestis pakkuda. Üheks olulisemaks aspektiks on vastutustundliku mängimise tagamine.

Kuna mängud on lõbus ajaviide, siis nagu iga hea asjaga, võib seda vahel liiga palju saada. Selleks, et välja selgitada, kui palju on liiga palju, peab iga mängija juba ise oma rahakotti piiluma.

 • Hasartmängu reklaamis ja operaatorite kodulehtedel on kasutusel fraas “Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvu reeglitega ja mängi vastutustundlikult!”
   

  Tegemist on lausega, mis peab olema nähtaval kohal mistahes raha peale panustamist pakkuva operaatori platvormil või reklaamklipis. Ka sõnastust ei tohi sellel puhul oma suva järgi kohandada vaid see peab olema esitatud just täpselt sellisel kujul.

 • Kasiino- ja spordiennustuse portaalid peavad pakkuma võimalust seada oma mängimisele piirangud.
   

  Limiitide hulka kuuluvad võimalus seadistada piirang sissemaksetele, läbimängimisele ja ajaline mängupiirang. Maksu-ja Tolliameti lehel saab kasutada ka täielikku õnnemängude keelustamise võimalust.

 • Mängija saab igal ajal võtta otse ühendust operaatoriga ja paluda oma konto sulgeda. Lisaks on hulgaliselt veebilehti, mis pühendunud probleemsete mängijate nõustamisele ja aitamisele nagu näiteks Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskus.
 • Vastutustundlikud operaatorid koolitavad ka ise personali, kes oskavad käituda riskimänguritega ja kes tunnevad ära võimalikud tunnused, mis võivad viitada sõltuvuse kujunemisele.

Pilt 2: Näide Paf-ist kuidas saab endale seada mängimiseks limiite

Kasiinotööstus ja regulatsioonid

Eesti on üks riikidest, mis ei püüa iga hinna eest hasartmänge ära keelata. Koos teiste arenenud ühiskondadega nagu Suubritannia, Rootsi ja Taani on võetud suund hoopis hasartmängupakkujate tegevuse seadustega reguleerimisele.

See on tervitatav nii mängijate kui ka operaatorite poolt, sest päris ilma reegliteta ei toimu niikuinii midagi.

Võrreldes riikidega, kus raha peale mängimist riik otseselt ei reguleeri, ollakse Eestis ikka päris heas seisus. Pole saladus, et päris ära kaotada ei saa hasartmänge- inimesed tahavad ikka meelt lahutada ning raha peale seda teha on lihtsalt põnevam.

Kui riik reegleid paika ei pane ning tahab panustamise täiesti ära keelata, tehakse seda lihtsalt salaja ja nii-öelda ebaseaduslikult.