RTP populaarsemates mängudes, erinevus kasiinode lõikes

Välja antud: 06.04.2022 | Uuendatud: 13.04.2022

RTP ehk kasumlikkusest mängijale oleme juba rääkinud detailselt sellele pühendatud artiklis. Lühidalt öeldes on tegemist näitajaga, mida väljendatakse protsentides ja mis kirjeldab, kui palju keskmiselt võib ühel või teisel mängul tehtud panuste pealt tagasi võita. Täna vaatame, milline on väljamakse % erinevate kasiinode juures Eestis.

Kas vahel tundub, et RTP on täitsa paigast ära ja võite ei tule mitte kusagilt? Põhjus võib-olla selles, et mõni mänguplatvorm on otsustanud kasumlikkuse mängijale “maha keerata”. Jah, kuulsid õigesti, selline asi on tänapäeval täiesti võimalik ja lubatud tegevus. Mida see siis tähendab?

 

Keskmine kasumlikkus Eesti online kasiinodes

Eestis on hasartmängude pakkumine riigi poolt väga täpselt reguleeritud ning mänguplatvormid peavad järgima täpseid reegleid. Mis puudutab kasumlikkust mängijale, siis oluline paragrahv Hasartmänguseadusest on 36, mille punkt 4 kirjeldab hästi, et keskmine tagasimakse protsent online kasiinodes peab olema vähemalt 80%. Toome täpse sõnastuse siinkohal välja:

(4) Tark- ja riistvara, mida kasutatakse õnnemängu korraldamisel mänguautomaadil või kaughasartmänguna, peavad tagama, et keskmine mängu tulemusena mängijatele tehtud väljamaksete summa on suurem kui 80 protsenti kõikide panuste summast.

Miks on keskmine kasumlikkus oluline?

Mida tähendab siis see, kui räägitakse mänguautomaatide kasumlikkuse mahakruttimisest? Põhjus, miks oleme selle teema üles võtnud, on selles, et viimasel ajal oleme tähele pannud, kuidas samadel mängudel erinevates kasiinodes on erinev kasumlikkuse protsent mängija jaoks.

Mängija mõtleb, et kas see RTP on 92% või 96%, suurt vahet ju ei ole. Uskuge meid, selles on väga suur vahe. Toome ühe näite spordiennustuse maailmast, kus samuti koefitsiente arvutatakse marginaalidega, ehk siis panustades igale meeskonnale vastava summa, teenib vahendaja oma % ikka.

Näide: Omavahel mängivad Chelsea ja Liverpool ning koefitsiendid on järgmised

ChelseaViikLiverpool
RTP 97,9%4,753,71,85
RTP 92,9%4,753,61,7

Nagu näha, mõni % kasumlikkust on vägagi kahjumlik mängijale. Panustades Liverpooli võidule 100€ ühes kontoris võidad 70€ ja teises kontoris panustades võidad 85€. Kumba valida?

 

On hea tava, et avades slotimängu, saad “i” ehk info nupukese alt kätte mänguautomaadi kohta kõik peamised andmed. See puudutab justnimelt kasumlikkust mängijale, volatiilsust, infot võiduliinide ja sümbolite kohta. Sama kehtib live kasiinos ja lauamängudel- info keskmise väljamakse protsendi kohta peaks olema nähtaval kohal.

Online kasiinode operaatorid saavad RTP muuta

On teada, et mängutootjatest lubavad RTP-d muuta näiteks sellised tuntud tegijad nagu Playngo, No Limit City, Yggdrasil, Relax Gaming, NetEnt, Habanero, IGT, Leander Games, Novomatic(GreenTube), Pariplay, Pragmatic Play, Push Gaming, Quickspin, Swintt ja Thunderkick. Päris pikk nimekiri.

Kuna pole saladus, et osad online kasiinod Eestis keskmist kasumlikkust krutivad, siis enne mängima hakkamist võiks just mängu sees RTP näidu üle kontrollida. Toome ühe näite: populaarne mäng Book of Dead, mille keskmine kasumlikkus peaks olema 96%, esineb nii mõneski Eesti kasiinos kõigest 94% kasumlikkusega.

Miks standardset RTP püütakse muuta?

Võib-olla siinkohal oleks paslik küsida, miks RTP maha keeratakse? Põhjus on tegelikult üsna lihtne. Online kasiinode turul on konkurents väga tihe ning edukaks toimimiseks peavad operaatorid olema kasumlikud.

Olukorras, kus uusi online mängude platvorme tuleb kogu aeg juurde, kasvab ka konkurents. Üks võimalus oma tulude suurendamiseks ongi mängude kasumlikkust maha keerata. Nii on põhimõtteliselt garanteeritud, et pikema perioodi peale võidavad mängijad statistiliselt vähem kui kõrgema RTP määraga.

Kuidas leida enda jaoks parim diil?

Jätame igaühe enda otsustada, kas slottide RTP muutmine on moraalne või mitte. Kuna Eesti seaduses on selgelt määratletud, et minimaalne väljamakse protsent peab olema 80%, siis alla selle kasiinod kasumlikkust ei paku. Mis jääb aga ülespoole, selle üle peab mängija juba ise valvsalt valvet pidama ja silmad lahti hoidma.

Kui tunned, et RTP kontrollimine on parasjagu tüütu tegevus, siis pane tähele, et Eestis on platvorme, kus RTP on näha mängu ikooni peal ja eraldi ei pea iga mängu avama. Heaks näiteks on Coolbet. RTP nägemiseks tuleb see funktsioon sisse lülitada.

Millistes kasiinodes saab mängida kõige parema RTP-ga?

  1. 1.
    Coolbet
    Ainult siit! 200 Tasuta spinni (Book of Dead)
    Boonuskood: BOOK200
  2. 2.
    Betsafe
    Ainult SIIT: 500 tasuta keerutust Book of Dead mängu
    Boonuskood: -
  3. 3.
    Olybet
    25€ eest kindlustatud spinne
    Boonuskood: CAS25
  4. 4.
    Paf
    100 priispinni esimese sissemaksega
    Boonuskood: Ei ole
  5. 5.
    NoAccountBet
    Esimesel sissemaksel 100% boonust kuni 100€
    Boonuskood: Puudub
  6. 6.
    Unibet
    100% kuni 200€ + 20 tasuta spinni
    Boonuskood: Ei ole vaja
  7. 7.
    Boost Casino
    100% kuni 250€ boonust + 50 spinni

Teeme väikese sissevaate, millistes mänguportaalides milliseid kasumlikkuseid võib oodata. Kuna slotimänge on maailmas tuhandeid, siis mõistetavalt ei hakka me neid kõiki käsitlema. Läheneme olukorrale paari populaarsema mängu ja mängutootja näitel.

MängukohtGonzos Quest MegawaysBook of DeadFire in the Hole
Betsafe95,77%96,21%96,06%
Winnerz96,06%.
Coolbet95,77%96,21%96,06%
Kanuuna91,25%94,06%
Slots.io94,66%96,21%96,06%
Ninja Casino92,01%94,25%96,06%

Tundub päris uskumatu kui suured on käärid näiteks Gonzos Quest Megaways mängul. Igal juhul tasub tähele panna kus kasiinos milliseid mänge mängida.

RTP kalkulaator

Huvitavat infot RTP kohta leiab Coolbet kasiinos. Nad on välja arendanud ka vahva tööriista, mida nad ise nimetavad RTP kalkulaatoriks.

 

RTP kalkulaator on usaldusväärne tööriist, kus saad täpset infot selle kohta, kas Coolbet kasiino slottide ja teiste Eesti kasiinode RTP on kuidagi erinev. Tuleb välja, et on. Näiteks, kui paneme otsingusse Temple of Medusa, näitab see Coolbet lehel kasumlikkuse määra 96,4%. Kanuunas näiteks on see aga 92,25%. Samad numbrid vaatavad vastu ka RTP kalkulaatoris.

Korduma Kippuvad Küsimused RTP ja selle kruttimise kohta
Millised online kasiinod on mängija jaoks kõige kasumlikumad? arrow-icon
Kuidas kontrollida, milline on mängu keskmine kasumlikkus? arrow-icon

Kokkuvõte

Põhjus, miks selle artikli kirjutasime on selles, et teavitada mängijad, kuidas kujuneb kasiinodes RTP ehk kasumlikkus mängijale. Tegemist on numbriga, mis pole sugugi konstantne erinevate Eesti kasiinode lõikes.

Operaatorid, mis ei tule hästi ots otsaga kokku, võivad valitud mängudel või koguni kõigil mängudel teoreetilist kasumlikkust ise vähendada. Sealjuures pole midagi imestada, kui tehtud muudatustest mängijaid ei teavitata.

Veel artikleid