Õnnemängud ja loto

Uuendatud: 18.10.2023

 

Kas teadsid, et Eestis võib vastava litsentsi olemasolul korraldada õnnemänge, spordi peale panustamist, lotot, osavusmänge ja kaubanduslikku loteriid.

Põhimõtteliselt katab see ära kogu võimaliku hasartmängude valiku, mis maailmas üldse olemas on. Ehk siis, siit lähtuvalt on Eesti äärmiselt avatud seda tüüpi meelelahutuse lubamisele riigis.

2021. aastal Kantar statistikafirma poolt läbi viidud uuringust selgus, et vanusegrupis 15-74 oli õnnemängude kogemus 72% vastajatest.

Antud küsitluse põhjal oli kõige popim loto(43%), kasiinomängud(7%), kihlveod ja spordipanustamine samuti 7% ning pokker 4%.

Tähele tasub siiski panna, et kasiinomängude käive on võrreldes loterii või spordipanustamisega kordades suurem.

Kuidas tagatakse mängijate turvalisus?

Siiski on oluline tähele panna, et hasartmängud on valdkond, mis vajab riigipoolset sekkumist.

Olgu tegemist kellega tahes, on fakt, et hasartmängud võivad tekitada sõltuvust. Seega peab eriti just haavatavam mängijaskond olema kaitstud võimalike halbade harjumuste väljakujunemise eest.

Riik tagab selle nii, et kontrollitakse kasiinosid, et neis oleks võimalik panuseid teha alati ausatel tingimustel ja turvalises keskkonnas.

Riigi roll on tagada, et pole ruumi mingisuguseks skeemitamiseks ega mängijate eksitamiseks.

Huvitav fakt: on riike, kus näiteks läbimängimisega boonused on täiesti keelatud, näiteks Läti. Eesti nende hulka ei kuulu.

Kõige rohkem tähelepanu pööratakse mängukorraldaja taustale. Peamine kriteerium on, et kes tahes õnnemängude platvormi käigus hoiab, neil peab olema piisavalt materiaalseid vahendeid, et igal ajal ja mõistliku aja jooksul välja maksta ka suuremad võidud.

Mis on loto ning miks see on nii populaarne?

Lotost räägimegi järgnevalt pikemalt, sest tegemist on huvitava ja pealtnäha süütu meelelahutusega, mida vahel üldse hasartmängude alla ei liigitatagi.

Eestis korraldab kaubanduslikku loteriid Eesti Loto ning pileteid, mida osta, on igasugu erinevaid. Peamine erinevus on võimaliku võidusumma suuruses, mis võib ulatuda kümnetesse miljonitesse.

On huvitav teada, et loto puhul on keskmine kasumlikkus mängija jaoks üsna madal, sest suur osa lotokorraldaja tulust läheb erinevate sotsiaalprojektide finantseerimiseks mitte võitjate taskutesse.

Milles aga võiks seisneda loterii ääretult suur populaarsus? Pole ju mingi saladus, et mõne lotopileti nädalas ostab suur hulk eestimaalasi lootes, et ühel päeval naeratab õnn just neile.

Tegelikult on päris lahe mõelda, et ilma vähimagi pingutuseta võib elu täielikult muutuda ning elustandard tõusta nii palju, et ei teagi kohe, mida teha või kuidas olla.

 

Unistus sellisest muutusest võikski olla peamine põhjus, miks nii paljud eestlased kraapekaartide või bingo poole küünitavad.

Mõnes mõttes pole selles ju midagi halba, kui mõned eurod nii-öelda hakkama panna, et kogeda natuke närvikõdi. Siiski ei tasu lotopiletite ostmisega päris hulluks minna.

50% lotopiletite müügist läheb võitude väljamaksmiseks ja ülejäänud 50% maksudeks ja erinevate kultuuri- ja sotsiaalprojektide elluviimiseks. Seda on hea teada, kui hakkad valima, kas oma raskelt teenitud raha panustada loterii peale või teistel õnnemängudel, mille kasumlikkus on statistiliselt pea poole suurem.

Parimad online kasiinod Eestis juhul, kui otsustad loteriist vaheldust otsida:

 1. 1.
  Coolbet
  Super RTP
  Kasiinoguru ERI 200 Tasuta spinni
  Boonuskood: BOOK200
 2. 2.
  ReSpin
  300 € esimese sissemaksega
  Boonuskood: -
 3. 3.
  Duelz
  1600€ boonuseid ja 300 tasuta keerutust!
  Boonuskood: -
 4. 4.
  Hillo
  Min. sissemakse al 1 €
 5. 5.
  Casino Days
  Mugav Brite makselahendus + muhe tervituspakkumine
 6. 6.
  Red Dice
  200% kuni 1000 € boonus
  Boonuskood: -
 7. 7.
  X3000
  100% boonust + 100 tasuta spinni Gates of Olympus mängu
 8. 8.
  Chanz
  Põnev ja sotsiaalne
  Ainult siit! 225 Spinni (Pink Elephants 2)
  Boonuskood: LOTO
 9. 9.
  Fruta
  200 tasuta spinni
  Boonuskood: -
 10. 10.
  Firespin
  Min sissemakse 1€ ja 100% kuni 100€ boonust!

Kuidas lotoga võita?

Samamoodi nagu kasiinos, spordiennustuses või pokkeris, on ka lotos võitude saamisel suur roll õnnel.

Kui live kasiino osadel mängudel, spordis ja pokkeris on võidu saavutamisel oma osa ka mängija teadmistel ja oskustel, siis loto puhul jääb üle loota puhtalt õnnejumalanna soosingule. See aga ei tähenda, et lotot vähe mängitaks.

Võiks isegi väita, et bingo ja õnnenumbrite tagaajamine polegi ehk ainult võitmise pärast vaid siia tuleb juurde ka lihtsalt meelelahutuse aspekt ja teatav sotsiaalne külg samuti.

Aeg, mil Viking loto tulemused või Keno loto tulemused teatavaks tehakse, on ju ka aeg iseendale kui saad olla ja unistada, et ehk just täna tuleb õnn sinu õuele.

Muidugi on õnnenumbrid lotos täiesti juhuslikud ning valemit, kuidas võita lotoga, pole olemas. Mida rohkem pileteid soetada, seda suurem võimalus, et midagi võidad, kuid lõppude-lõpuks võid ikka tühjade pihkudega jääda.

NB! Üks nipp siiski on, mida julgeme soovitada, sest nii võid saada kogu auhinnafondi ainult enda päralt. Soovitame kasutada enda valitud numbreid. See ei suurenda küll kuidagi šansse võidu saamiseks, aga tekitab olukorra, et võidu korral saad tõenäoliselt kõik raha omale ega pea seda teistega jagama.

Lotomängijatel kipuvad ikka olema oma lemmiknumbrid, võidakse valida sümmeetriliselt või järjestikku paiknevad numbrid. Soovitame sinul mitte sama teha ning teoreetiliselt on võidusumma siis suurem.

Kui suur on lotoga võitmise tõenäosus?

Eestis on loto ja õnnemängudega seisud päris head, sest kasutada saab nii kodu- kui välismaiste brändide tooteid ja teenuseid.

Mis puutub lotosse, siis lisaks kodumaistele Keno- ja Bingo lotole saab osta ka üle-Euroopaliste lotode nagu Eurojackpot või Viking Loto pileteid.

Loterii mängimine on puhas meelelahutus ja tore ajaviide, kuid kui mõtled ka võitmisele, siis tasub kaaluda, kas oled valmis ka suuremalt riskima.

Võib-olla oled isegi tähele pannud, et Viking Loto ja Eurojackpot piletid on päris krõbeda hinnaga, samal ajal kui Summi kraapekaardi võid nurgapealsest putkast saada kommiraha eest.

Põhjus, miks loterii- või kraapekaartide hinnad erinevad, on väga lihtne. Mida suurem jackpot, seda enam inimesi ja suurema summa eest peavad pileteid ostma.

Soodsamate piletitega võid isegi sagedamini võita, kuid summad jäävad heal juhul mõnesaja euro kanti.

Toome siinkohal välja ka populaarsete loteriide võiduvõimaluse % :

 • Eurojackpotil on see 1: 95,000,000
 • Bingo Loto: 1: 1,700,000
 • Keno Loto: 1: 800,000

Põhjamaade kuulsaim loterii Viking Loto pakub võiduvõimalust, mis jääb vahemikku 1:50,000,000 kuni 1:100,000,000. Kõlab suhteliselt võimatu missioonina, kuid selliste jackpottide pakkumine on võimalik ainult siis, kui on piisav hulk mängijaid, kes just nii suure summa ja enamagi eest pileteid ostavad.

Millised ettevõtted pakuvad Eestis raha peale panustamise võimalust internetis?

Kui 2019. aastal oli seaduslikke hasartmängukorraldajaid Eestis 20, siis mõne aastaga on see arv kerkinud juba 25 peale. Pilt on päris kirju ning mänge pakkuvad nii väikesed firmakesed kui suured ülemaailmsed ettevõtted, mis asutanud Eestisse harukontori.

Põhimõtteliselt võib jaotada hasartmängude pakkujad kahte kategooriasse. Ühed on maapealsed kasiinod ja lotoputkad ning teised online kasiinod. Siiski on mitmeid firmasid, millel on nii maapealne mängusaal kui ka netikasiino mõlemad.

Huvitav on tähele panna, et mis puutub loterii korraldamisse, siis seda tohib teha ainult ettevõtte, mille juriidiline määratlus on aktsiaselts ning mille kogu aktsiapakk on Eesti riigi omanduses. Nagu juba eelnevalt mainitud, siis Eestis korraldab loteriid Eesti Loto.

Korduma kippuvad küsimused (KKK)

Lotomängud – Korduma kippuma küsimused
Mis on loto? arrow-icon
Kui suur on võimalus lotoga võita? arrow-icon
Kuidas lotoga võita? arrow-icon
Kas lotot tasub mängida? arrow-icon