Mida tähendab slotimängude volatiilsus?

Välja antud: 30.11.2020 | Uuendatud: 16.01.2024

 

Mis on slotimängude volatiilsus ja kuidas see enda jaoks tööle panna? Sellest ei räägita küll palju, kuid tegelikult on slotimängude volatiilsus üks kõige olulisemaid näitajaid kasumlikkuse kõrval.

Volatiilsus väljendab seda, kui sagedalt ja kui suuri võite mänguautomaadid pakuvad. Volatiilsusest võib rääkida ka live-kasiino ja lauamängude puhul, kuid selles artiklis keskendume slotimängudele kuna need on mängijate hulgas konkurentsitult kõige populaarsemad.

Kuidas panna volatiilsus enda kasuks tööle?

Sama palju kui on mängijaid, on ka erinevaid eelistusi ja maitseid, millistel mänguautomaatidel spinnida.

Meie eesmärgiks on järgnevas artiklis täpsemalt selgitada, et slotid erinevad teineteisest päris palju, ja seda just võitude sageduse ja võidusummade suuruse poolest.

Vaatame lähemalt, mida kujutavad endast madalama ja kõrgema volatiilsusega mängud ja millise profiiliga mängijatele need võiksid sobida.

Mänguautomaate on tuhandeid väga erinevatelt tarkvaratootjatelt. Need erinevad teemade, boonusfunktsioonide ja võitude suuruse poolest.

Mõne mängija unistus ongi võita see üks suur jackpot, teised eelistavad mängida ilma suuri riske võtmata ja rahulduvad regulaarsete väiksemate võitudega.

Ei saa öelda, et üks või teine slott on parem, kõik olenebki mängija eesmärkidest ja mängija profiilist.

Soovitame valida selline mäng, mis pakub head tasakaalu võttes arvesse meelelahutuslikku faktorid ja võimalus ka pisut raha võita ilma pankrotti minemata.

Volatiilsus slottidel

Nagu juba eelnevalt selgitasime, väljendab volatiilsus seda kui riskantne mäng on.

Võib-olla oled isegi kogenud, et mõnel mängul on võidud sagedased, teisel aga võib isegi ühe võidu ootamine kujuneda pikaks ja kulukaks protsessiks.

Alati ei olegi põhjus ainult õnnes vaid võid endalegi teadmata olla sattunud mõne väga madala volatiilsusega mängu või vastupidi äärmiselt suurt volatiilsust pakkuva slotika peale.

Kui sul ei ole slottidel mängimise peale kulutamiseks palju raha, peaksid pilgu heitma mängudele, millel risk ei ole kuigi suur. Nende hulka kuuluvad vähevolatiilsed mängud, millel teoorias peaksid saama panustada pikema perioodi vältel, sest need pakuvad sagedasi väikseid võite

Kui mõnekümne sendised või mõne eurosed panused sulle pinget ei paku ja soovid rohkem riskida, ootavad sind volatiilsemad mängud. Võidud on neil suuremad, kuid harvemad.

Igal mängul on oma iseärasused ning volatiilsusest parema ülevaate andmiseks oleme järgnevalt jaotanud mänguautomaadid viite erinevasse kategooriasse.

Erineva volatiilsusega mängud

Kõige volatiilsemad mängud

Volatiilsete mängude mängimisel on mitmeid eeliseid, eriti siis, kui hea emotsiooni saamiseks vajad natuke rohkem närvikõdi. Jah, võib juhtuda, et vahel ei võidagi midagi või pead rahulduma harvade võitudega, kuid selge on see, et kui võidad, on summad kopsakad.

Kõige volatiilsemate mängude hulka kuuluvad sellised nimed nagu Dead or Alive, Book of Dead ja Immortal Romance, mille teemad ja karakteridki on vähe äkilisemad ning mängu kulg ootamatusi ja üllatusi täis.

Nimetatud mängud on kõik erinevatelt tarkvaratootjatelt, kuid jagavad samu tunnuseid, mis puutub volatiilsusesse.

 

Ka paljud jackpotiga mängud liigituvad kõige volatiilsemate sekka, kuid see ei ole päris raudreegel. Siiski just kasvavat jackpotti pakkuvad mängud kipuvad olema pigem volatiilsemat laadi. Loe ka 2020. aasta suurimate võitude kohta Eesti online kasiinodes.

Volatiilsed mängud ei sobi neile, kes kardavad kaotada. Nende kasumlikkus mängijale võib olla täiesti arvestatav alates 96%, kuid tüüpiliselt peidavad võidud ennast just boonusvoorudes.

Hea näide ongi “Dead or Alive”, millel koguni kolm erinevat tasuta spinnidega boonusvooru. Immortal Romance on täiesti oma klassist pakkudes lausa viite erinevat tasuta spinnidega boonusvooru.

Volatiilsed mängud kipuvad olema slottidest kõige populaarsemad, kuid peab mainima, et need sobivad ainult nende jaoks, kellel on ka pisut rohkem raha kukrus. On oluline ka teadvustada, millega riskid, et mitte kaotada rohkem kui saad endale lubada.

Volatiilsete mängude suurim puudus on selles, et kuigi neil võidetakse müstiliselt suuri summasid, siis ka kaotused võivad olla suured. Kõige rohkem raha kaotataksegi just kõige volatiilsematel mängudel.

TOP10 kõige volatiilsemat mängu

  • Bonanza (Big Time Gaming) ja peaaegu kõik teised BTG mängud
  • Book of Ra (Novomatic) / Book of Dead (Play’n Go)
  • Dead or Alive (NetEnt)
  • Immortal Romance (Microgaming)
  • The Wishmaster (NetEnt)
  • Raging Rhino (WMS)
  • Gonzo’s Quest (NetEnt)
  • Reactoonz (Play’n Go)
  • Hugo 2 (Play’n Go)
  • Fat Rabbit (Push Gaming)

Big Time Gaming

Hea näide volatiilseimate mängude tootjast on Big Time Gaming, sest peaaegu kõik nende mängud on sellised.

Võitude saavutamine Big Time Gaming mängudel on omaette oskustükk. Ka rullikud võivad keerelda keskmisest kauem. Mõne jaoks võib see olla paras närvide mäng, kuid lõpptulemus võib olla tõeliselt tulus.

Kas teadsid, et Big Time Gaming sai kuulsaks Megaways tüüpi mängude väljamõtlejana?

Keskmisest kõrgema volatiilsusega mängud

Keskmisest kõrgema volatiilsusega mängud on üks kõige populaarsemaid alamkategooriaid. Täna suhteliselt suurtele ja ka võrdlemisi sagedatele võitudele võib neid pigem pidada kõrgema kui keskmise volatiilsusega mängudeks.

Kõige menukamate keskmisest kõrgemate volatiilsusega mängude hulka kuuluvad kahtlemata sellised pärlid nagu Gonzos Quest, King Kong Fury ja Finn’s Golden Tavern. Kuigi need pakuvad madalamat volatiilsust kui näiteks legendaarne 300 Shields or Book of Ra Magic, on igasuguste võitude tabamine neil paras oskustükk. Selles ongi keskmisest kõrgema volatiilsusega mängude võlu- peale pikka ootust pakuvad suured võidud eriti vapustavaid emotsioonilaenguid.

Keskmise volatiilsusega mängud

Tegemist on tõenäoliselt ühe populaarseima mängude kategooriaga, sest keskmise volatiilsusega mängudel on tasakaalus võitude sagedus ja nende suurus. Need pakuvad väiksemaid, kuid sagedasemaid võite võrreldes kõige volatiilsemate mängudega. Võrreldes madala volatiilsusega mängudega on üksikvõidud aga märksa suuremad.

Keskmise volatiilsusega mängudel jätkub mängurõõmu kauemaks ja samal ajal on jackpotid märksa suuremad kui madalama volatiilsusega mängudel.

Heaks näiteks selle kategooria mängudest on Thunderstruck 2, mille maksimaalne võidu väärtus on 2,5 miljoni mündi väärtusega võrdne peapreemia ning mis pakub nelja erinevat tasuta spinnidega boonusvooru. Valides õige panustamise taktika, saad mängu nautida tundide viisi, samal ajal evides häid šansse lahti lukustada mõni tulutõotav tasuta spinnidega boonusvoor. Jumanji ja North Storm on samuti suurepärased keskmise volatiilsusega mänguautomaadid, mis nõuavad samuti head eelarve planeerimist, kannatlikkuse ja kogemusi.

Keskmisest madalama volatiilsusega mängud

Tegemist on mängude kategooriaga, mis sobivad neile, kes ei soovi eriti palju riskida ning otsivad pigem meeldivat mänguelamust. Vali enda jaoks sobiv panuse suurus ja saad meelt lahutada pikemate perioodide vältel.

IGT nimelise mängutootja “Crown of Egypt” pakub näiteks 1024 võiduliini, on tempokas ja täis äktšionit. Loomulikult ei anna suuremad võidud ennast just kuigi kergesti kätte- sellepärast ongi oluline oma panustamise strateegia enne hoolikamalt läbi mõelda.

Sevens High on samuti selle kategooria alla kuuluv mänguautomaat, mis ülesehituse poolest võrreldav Twin Spiniga, kuid ei ole nii riskantne. Võidukombinatsioone on lihtsam saavutada ja lõbu on ikka sama palju.

Kõige madalama volatiilsusega mängud

Siia kategooriasse kuuluvad paljud NetEnt nimelise mängutootja lihtsamat tüüpi mängud nagu Starburst, Big Bad Wolf, Blood Suckers 2 ja Jack and the Beanstalk. Just need mängud on tihti kõige popimate mängude hulgas, sest suurem osa mängijad eelistavad mängida madalatel panustel ja pikemate perioodide vältel.

Vastupidiselt kõrge volatiilsusega mängudele pakuvad madala volatiilsusega mängud sagedasi väiksemaid võite. Neil keerutades ei pea muretsema, et raha saab ruttu otsa vaid saad nautida mänguelamust pikemalt võimalusega samal ajal ka pisut plussi jääda.

Kõige madalama volatiilsusega mängudel võid eeldata võidukombinatsiooni iga viienda kuni kümnenda keerutuse järgselt. Algajad just seda tahavadki, et saada kinnitus, et võidud on võimalikud.

Kõige madalama volatiilsusega mängudel ei ole suured võidud võimatud, kuid loomulikult ei juhtu needki sageli. Madalaima volatiilsusega mängude puhul on maksimaalsed võidusummad märgatavalt väiksemad kui volatiilseimatel.

Kõige madalama volatiilsusega mängud on populaarsed nende mägijate hulgas, kes otsivad pigem lõbusat ajaveetmise võimalust mitte iga hinna eest võitmist. Ka väiksemate rahaliste võimalustega mängijad saavad neil oma mängukire rahuldatud, sest tänu sagedasematele võitudele on mängusessioonid üldjuhul pikemad.

Kuidas määrata sloti volatiilsust?

Teoreetiliselt saab sloti volatiilsuse täpselt välja arvutada, kuid tead võiduliinide arvu ja kasumlikkust või väärtust, mis neile on omastatud. Reaalsuses on täpse numbri saamiseks nõutud pisut keerukamad matemaatilised valemid.

Mänguautomaatidel on kindel volatiilsuse indeksi väärtus, kuid mängutootjad ei jaga seda avalikult. Aeg-ajalt võib selle numbri leida aga nende ametlikust PAR (Program Accounting Report) raportist.

Mängijana on mõned kindlad tunnused, millele tasub tähelepanu pöörata, kui hakkad valima endale sobiva volatiilsusega mängu.

Mõnel saidil on kenasti mängu juurde volatiilsus ka märgitud. Vaata allolevat pilti:

Üks hea moodus kuidas volatiilsusest aimu saada, on heita pilt võidutabelile. Vaata näiteks erinevust, kui palju raha saad nelja või viie sama sümboli eest. Kui näed, et nelja ikooni eest saad üsna pisikesi võite, samal ajal kui viie eest on ette nähtud märgatavalt suurem preemia, võib julgelt öelda, et tegemist on volatiilse mänguga. Kui vahe on väike, siis oled tõenäoliselt sattunud keskmise või madala volatiilsusega mängu peale.

Teine võimalus on vaadata maksimaalset võidusummat, mida on võimalik ühe keerutusega saavutada. Kui mängutootja reklaamib välja uskumatult suuri jackpotte, on tõenäoline, et tegemist on keskmise või kõrgema volatiilsusega slotiga.

Tüüpiline tunnus volatiilsetel mängudel on ka madal maksimaalne panus.

Võid proovida ka demorežiimil mängimist ja jälgida kui sagedasti võite saad.

Kuidas valida enda jaoks sobiv mänguautomaat?

Mängu valimine ägeda kujunduse, tegelaste või boonuste põhjal võib olla küll lahe, aga alati mitte kuigi tark tegu.

Parimate tulemuste saavutamiseks oleme koostanud väikese tabeli, mis selgitab täpsemalt, kes ja millal peaks mängima iga erineva volatiilsuse tasemega mänge. Võid lausa üllatuda, kui palju sinu mängukogemus ja tulemused paranevad.

 

Volatiilsus Kes peaks mängima?
KÕRGE Sul on piisavalt raha, et üle elada ka pikemad “kuivad” perioodid

Naudid riskide võtmist

Soovid saada potentsiaalselt suuremaid võite isegi kui need on harva saavutatavad

Oled valmis mängimist lõpetama niipea, kui oled mängimiseks mõeldud raha ära kulutanud(isegi, kui see juhtub kiiresti)

Oled valmis ära ootama ka boonusvoorude käivitumise

KESMINE-KÕRGE Leiad, et sinu jaoks on sobiv hea tasakaal võitude sageduse ja võitude suuruse vahel

 

Soovid saada suuremaid üksikvõite

Saad lubada endale ka rohkema raha kaotamist, kui see peaks vajalik olema

Oled varemgi mänginud keskmise volatiilsusega mänge ja oled piisavalt enesekindel, et võtta ka suuremaid riske

Naudid mängude boonusvoore, kuid ei põlga ära ka slotte, millel neid kuigipalju ei ole

KESKMINE Sulle meeldib mängida lõbu pärast, aga tahad ka vahel võita

 

Oled alles uus mängija, aga tunned ennast juba piisavalt enesekindlalt, et võtta suuremaid riske

Sul on piiratud rahalised vahendid, aga tahaksid ikka suurelt võita

Sinu jaoks on võrdselt oluline võitude sagedus ja suurus

Eelistad tasuta keerutuste ja teiste tulutõotavate boonusvoorudega mänge

MADAL-KESKMINE Oled valmis raha juurde panema, isegi kui kaotad esialgselt mängimiseks mõeldud eelarve

 

Tahad lõbutseda, kuid vajad selleks rohkem adrenaliini

Oled alles uus mängija, aga tahad suuremat väljakutset

Sinu jaoks on mängimise eesmärk jõuda boonusvoorudesse

MADAL Sul on panustamiseks väga piiratud rahalised vahendid

 

Mängudel on sinu põhieesmärk lihtsalt meelt lahutada

Soovid mängida ajaliselt võimalikult kaua

Soovid võita tihti, isegi kui võidusummad on väikesed

Sa tahaksid jõuda kerge vaevaga boonusvoorudesse

Oled online slottidel alles uus mängija

Sa ei soovi eriti riske võtta

 

Miks on volatiilsus mängija jaoks oluline?

Volatiilsus annab mängijale hea ülevaate kui riskantne mäng on ning kui sagedasti sellel võite võiks oodata.

Mängutootjad arendavad erineva volatiilsusega mänge, et pakkuda midagi sobivat iga mängija stiilile ja rahakotile.

Teine oluline näitaja lisaks volatiilsusele on kasumlikkus (RTP).

Volatiilsus ja RTP ongi kaks olulist kriteeriumit, mida jälgida valides enda jaoks huvipakkuvat mänguautomaati.

Mängu kasumlikkuse teadmine annab sulle hea idee, kui palju võiks mängul võite oodata.

Kokkuvõte

Oleme nüüd kirjeldanud üsna detailselt, miks on volatiilsus oluline ja milliseid tüüpi erineva volatiilsusega mänge online kasiinod pakuvad. Tegemist on suurepärase näitajaga, millest on oluline aru saada, kuid loomulikult ei ütle see mängu kohta veel kõike ära.

Suuri võite võid saada ka vähevolatiilsetel mängudel ja tihti võita ka kõige volatiilsematel mängudel.

Kõige tähtsam ongi võib-olla lihtsalt püüda aru saada, et iga mäng on erinev ja pakub erinevat tüüpi meelelahutuse laadi. Seda teadvustades saad oma mänguelamusele rohkem tähendust anda ning tänu paremale planeerimisele ehk ka rohkem võita.

Veel artikleid