Mida panna tähele sobiliku slotimängu valimisel?

Välja antud: 27.07.2021 | Uuendatud: 22.01.2024

 

Online kasiinode põnev maailm kõnetab paljusid. Neid, kes tahavad võita palju raha, aga ka neid, kes otsivad lihtsalt lõbusat meelelahutust. Kvaliteetseid mänge on Eesti online kasiinodes sadu. Seega küsimus, kuidas valida enda jaoks sobiv, on igati õigustatud.

Online kasiinodes alustades võivad esmapilgul näida mängud üsna sarnased. Pea kõigil mänguautomaatidel on tuttavlikud rullikud ja samade sümbolite nägemise lootuses tuleb need keerlema panna.

Võrreldes teiste kasiinomängudega on slottidel siiski palju erinevaid lisafunktsioone ning mitte neist kõik pole sarnaste põhimõtete järgi üles ehitatud. Ka teemade valik on seinast seina, mis tähendab, et päris sama väljanägemisega mänguautomaati juba naljalt ei leia.

Kõige laiem slottide valik on järgmistes Eesti online mängukohtades:

 1. 1.
  Paf
  100 € ja 100 spinni esimese sissemakse eest
 2. 2.
  X3000
  100% boonust + 100 tasuta spinni Gates of Olympus mängu
 3. 3.
  Optibet
  25 riskivaba spinni Legacy of Dead mängu
  Boonuskood: GURUERI
 4. 4.
  Slotparadise
  200% boonust kuni 1,000 €
 5. 5.
  Koi Casino
  100% kuni 100 € boonust
 6. 6.
  Hillo
  Min. sissemakse al 1 €
 7. 7.
  Buumi
  100% kuni 100 € uutele mänguritele
 8. 8.
  Betsafe
  Tee vähemalt 30 € suurune sissemakse ja saad 33 tasuta spinni
 9. 9.
  Kanuuna
  200 tasuta spinni ilma läbimängimisnõudeta
 10. 10.
  Coolbet
  Kasiinoguru ERI 200 Tasuta spinni
  Boonuskood: BOOK200
 11. 11.
  Unibet
  100% boonust + 20 tasuta spinni!
 12. 12.
  Tonybet
  100% kuni 120€ + 120 tasuta spinni
 13. 13.
  Nutz
  200% boonust kuni 100€ + 50 riskivaba spinni!

Kui tuua võrdluseks näiteks live kasiino lauad, siis slottide välimus on hoopis mitmekesisem. Blackjacki või ruletilauad on alati suht sarnased. Slottide teemad ulatuvad Antiik-Egiptusest modernsete tegelaskujude ja kosmosteemadeni.

Kuidas siis leida kohe alguses enda jaoks hea mäng, mis meeldib nii ülesehituse poolest, kuid pakub ka samal ajal head võidupotentsiaali? Kõige lihtsam, ja mida paljud ka teevad, on valida mäng suvaliselt, välimuse järgi.

Online kasiinodes on sageli slotte võimalik välja filtreerida ka volatiilsuse, kasumlikkuse ja muude parameetrite alusel. Võib-olla aga ongi just üllatusmoment äge?

Kasiinogurus läheneme asjale pragmaatiliselt, kuid osa tööst pead ka ise ära tegema. Selleks, et enda jaoks parim mäng leida, tuleks mõelda, mis tüüpi mängija oled? Enne, kui selleni jõuame, vaatame üle, mille aluselt üldse mänguautomaate võrrelda annab ja tasub.

Kasumlikkus mängijale (RTP)

Ära muretse, kasumlikkuse mängijale arvutab sinu jaoks keerukas tehnoloogia ning see number on kergesti leitav mängu sees “Info” nupukese all. Mõne kasiino puhul on see näha ka hiirega mängu eelvaate peale liikudes. Üheks parimaks selles vallas on Coolbet.

Mängija ülesandeks võiks olla leida üles parimat kasumlikkust pakkuvad slotid. Seega enne, kui alustad pärisraha peale panuste tegemist, otsi üles, mis numbrile RTP näit vastab.

Kui oled kogenud slotihunt, siis RTP on kindlasti sinu jaoks tuttav ja juba tead, et just see on üks olulisemaid kriteeriumeid, mille alusel mänge võiks valida. RTP väljendab keskmisest kasumlikkust, mida mänguautomaat võiks teoreetiliselt pakkuda pikema perioodi jooksul.

 

Näiteks 96% kasumlikkuse puhul on slott seadistatud keskmiselt välja maksma 96% ulatuses rahasummast, mis mängu pannakse. Ehk siis näiteks 100 euro väärtuses tehtud panuste peale võiks eeldada teoreetiliselt kasumlikkust 96 eurot.

Keskmine väljamakse protsent on teoreetiline ja ei taga, et just nii palju raha mängusessiooni ajal protsentuaalselt ka võidad. Nagu kõigi kasiinomängude puhul, on slottidel võitmises suur roll õnnel. Olenemata sellest kui suur kasumlikkuse protsent on, võid sellest hoolimata kaotusi kogeda ka pikema perioodi jooksul.

Mida siis lõppkokkuvõttes RTP kohta öelda? Kuigi see ei garanteeri midagi, siis annab see hea aimduse, kui palju võib pikema perioodi jooksul mängides võita. Igal juhul on kõrgem RTP parem kui madal. Soovitame kitsendada slottide valikul ringi mängude peale, mis pakuvad kasumlikkust vähemalt 96% või rohkem.

Volatiilsus ehk võitude sagedus

Teine oluline näitaja mängude puhul on nende võitude maksmise sagedus ehk volatiilsus. See väljendab hästi, kuid sageli võid mänguautomaadil spinnides üldse rahalisi preemiaid oodata.

Madalama volatiilsusega mängud maksavad võite sagedamini, aga summad on väiksemad. Vastukaaluks volatiilsemad mängud pakuvad võidurõõmu harva, kuid üksikvõitude suurus on rahaliselt märksa kopsakam.

Volatiilsemate mängude kasuks räägib võimalus saada ka suuri võite, kui jaksad need ära oodata. Sagedasi väikseid võite võttes on raha otsasaamise võimalus väiksem, kuid hiigeljackpottidest võid ainult und näha.

Meie soovitus on, et ole sa kui tahes ambitsioonikas, algaja mängija jaoks on sobilikemad just vähemvolatiilsed mängud. Nende puhul ei pea eriti vaeva nägema oma eelarve planeerimisega, sest võidud on üsna sagedad. Nii saad mängudega võrdlemisi riskivabalt tutvust teha kartmata palju kaotada.

Peale mõningast harjutamist, võid ette võtta keskmise volatiilsusega mängud.

Keskmise volatiilsusega mängud ongi paljude lemmikud, sest nende puhul on hästi tasakaalus võitude sagedus ja nende suurus. Kui oled valmis ka rohkem riskima, et kinni nabida suured jackpotid, miks mitte proovida kõige volatiilsemaid mänge.

Lisad ja boonused

Nagu juba mainisime, pakuvad slotid äärmiselt suur mitmekesisust mis puutub nende ülesehitusse. Mõned elemendid on neil samad nagu rullikud ja sageli kohtad ka wild- ning asendussümboleid. Kõik muu võib olla aga tundmatuseni teine.

Just viimastel aastatel oleme näinud boonusfunktsioonide aina suuremat domineerimist mängudel. Kui vanematel mänguautomaatidel võisid boonused sootuks puududa, siis need ajad tundub, on nüüd igaveseks möödas. Mängud nagu Reactoonz, Money Train ja Book of Dead on mängijate südamed võitnud just tänu ainulaadsetele lisadele.

Kas on mõni funktsioon, mis võiks mängija jaoks tõotada eriti suurt tulu? Loomulikult on selleks tasuta keerutused ja mitmetasandilised jackpotiga mänguvoorud.

Boonuste esmane funktsioon on mänguelamuse mitmekesisemaks muutmine, kuid tüüpiliselt just boonusvoorus hea šanss pihta saada suurimatele preemiatele.

Ülevaated ja demomängud

Hea võimalus uute mängude kohta info hankimiseks on lugeda nende kohta hinnanguid. Slottide ülevaateid leiab kõikjal internetis ja sageli on need kirja pandud mängijate endi poolt.

Igal kuul tuleb välja kümneid uusi mänguautomaate ning parim võimalus neist kiirülevaate saamiseks on just netis pisut taustauuringut tehes.

Lisaks teiste mängijate kogemuste kohta lugemisele on võimalus uusi mänge proovida ka demoversioonis ilma pärisraha mängu panemata. Saad kohe aru, kui sagedad on võidud, kas mäng tekitab hea tunde ning mis panustel seda mängida saab.

Veel artikleid