Slotimaailma trendid 2021. aastal

Välja antud: 03.03.2021 | Uuendatud: 25.09.2023

 

2020. aasta oli täis nii rõõme kui kurbust. Kuigi paljude jaoks oli see raske aeg, siis online mängude maailmas toimus rohkem kui kunagi varem. Lisaks kiirkasiinode pealetungile kinnistasid oma positsioone ka Megaways tüüpi mängud, millest järgnevas artiklis rohkem räägime.

Juba 2020. aastal veetsid inimesed rohkem aega kodus ning tundub, et ka 2021. aasta võib kujuneda sarnaseks. Online kasiinos mängimine on hea võimalus vahel aega viita võimalusega ka pisut raha saada.

Selles artiklis keskendume peamiselt mänguautomaatidele, mille hulgas volatiilsed mängud on veelgi enam menu saavutanud. Lisaks Megaways tehnoloogiale on ka teisi süsteeme, mis asja põnevamaks teevad.

Viimaste uudiste põhjal on Megaways litsentsi omale saanud ka Microgaming, mis tähendab, et tõenäoliselt hakkab palju seda tüüpi mänge tulema ka nende partnerstuudiotelt.

Vaatame lähemalt, millised on eeldatavalt 2021. aasta ägedaimad mängud, kui suurt kasumlikkust mängijale need suudavad pakkuda ja millised on panustamise limiidid. Nii on sobiva mängu leidmine lihtsam.

Leia sobivaim Megaways tüüpi mäng nendes online kasiinodes:

 1. 1.
  X3000
  100% boonust + 100 tasuta spinni Gates of Olympus mängu
 2. 2.
  Kanuuna
  200 tasuta spinni ilma läbimängimisnõudeta
 3. 3.
  Red Dice
  200% kuni 1000 € boonus
  Boonuskood: -
 4. 4.
  Boost Casino
  AINULT SIIT: Tee täpselt 11€ suurune sissemakse ja saad 50 tasuta spinni Fire in the Hole mängu. Läbimängimine 1x
 5. 5.
  Wisho
  Esimese sissemaksega 200 tasuta spinni Big Bass Splash mängu!
 6. 6.
  Slotparadise
  200% boonust kuni 1,000 €
 7. 7.
  Unibet
  100% boonust + 20 tasuta spinni!
 8. 8.
  Optibet
  25 riskivaba spinni Legacy of Dead mängu
  Boonuskood: GURUERI
 9. 9.
  Chanz
  Ainult siit! 225 Spinni (Pink Elephants 2)
  Boonuskood: LOTO
 10. 10.
  Winnerz
  200 tasuta spinni Legacy of Dead mängu
 11. 11.
  Kingswin
  100% kuni 100€ + 55 tasuta spinni

Uued mängud

Selle artikli kirjutamise hetkel on raske veel ennustada, millised kujunevad aasta kõige popimateks mängudest. Lõppude-lõpuks oleneb kõik mängijatest.

Mängutootjatest paistavad originaalsuse poolest enim silma sellised nimed nagu Nolimit, Hacksaw Gaming, Relax Gaming, ELK Studios ja Push Gaming. Neist viimase mängu Jammin’ Jars 2 puhul on ootused juba praegu kõrgel.

2021. aasta trendid

1. Kuigi mängijate maitsed muutuvad kogu aeg, siis üks on kindel- kõigile meeldib aeg-ajalt proovida midagi uut ja põnevat. Kõige olulisem on kasumlikkus mängijale, kuid kui kaks mängu on võrdselt head, siis valitakse parema disaini ja graafikaga slotikas.

2. Kuna maapealsed kasiinod on kinni, siis mõned mängijad otsivad just veebis analoogseid mänguautomaate ja elamusi. Võib arvata, et kui online kasiinod suudavad nende ootusi mängudele rahuldada, siis maapealsetesse kasiinodesse tagasi ei pöördutagi.

3. Nagu juba mainisime, on ka Microgaming saanud litsentsi Big Time Gamingu Megaways jaoks, seega 2021. aastal võib just nende partnerstuudiotelt palju huvitavat oodata. Jääb vaid üle loota, et suudetakse pakkuda midagi originaalset lisaks uutele disainidele.

4. Volatiilsed mängud on siin, et jääda. Nüüd, kui oleme nendega juba harjunud, võib eeldada, et mänguloojad suruvad maksimaalseid võite veelgi suurematesse kõrgustesse.

5. Megaways mängudele tuleb konkurente. Big Time Gaming ei ole loorberitele puhkama jäänud ja töötab Megaquads süsteemi kallal, kuid ka konkurendid püüavad agaralt uuendusi sisse viia. Red Rake Million Ways süsteem ei ole loodetud edu saavutanud. Teised püüavad rakendada paisuvate rullikute süsteemi. Hyper Pays, Cluster Pays ja teised on kõik head alternatiivid tavapärastele järjestikkuste sümbolite põhimõttele.

6. Väiksed mängustuudiot on pildil. Microgaming platvorm avab uksi uutele väikestele mängustuudiotele, kuid nad ei ole ainukesed. Nende jälgedes käib YGS Masters Yggdrasil Gamingult ja teised suured aidates väiksematel nagu Leander Games ja Relax Gaming pildile pääseda.

7. Fikseeritud kasumlikkus mängijale. Kasiino võidab alati, kuid see ei tähenda, et nad peavad võitma palju. Karmid regulatsioonid, maksud ja teised kulud on online kasiinode kulusid suurendanud. Nüüd tahavad kasiinod näha mänge, mille väljamakse protsent on ettearvatavam. NetEnt on juba andnud oma nõusoleku fikseeritud kasumlikkusega mängude loomiseks. 2021. aastal teevad sama ka Red Tiger, Play n GO ja Pragmatic Play.

Live kasiino – populaarsus jätkab kasvamist

Eelmisel aastal toimus live kasiinode maailmas uskumatuid asju. Kõigile tuttav live kasiino mängude pakkuja Evolution Gaming tsementeeris ennast algava aastakümne live kasiinode kuningaks.

Evolution Gamingu kõige kõvemaks konkurendiks möödunud kümnendil oli NetEnt. See kõik muutus 2020. aastal kui Evolution NetEnti ajaloo ühe suurima iGamingu tehingu käigus ära ostis. Järgmine samm Evolutioni poolt oli kõigile üllatuseks – nimelt sulgeti kõik NetEnti live kasiino stuudiod ja inimesed vallandati.

Evolution on ka Eesti mängijate põhiliseks live kasiino tooteks. Seda loomulikult ka maailmas valitseva olukorra tõttu – inimesed liiguvad maapealsetest kasiinodest internetti ja live kasiino on suurepärane võimalus asendada kasiinos saadavat kogemust.

Live kasiino viimase paari aasta mängijate hulk on mitmekordistunud. Immersiivsed ja sotsiaalselt kaasakiskuvad mängud nagu Dream Catches ja Monopoly Live segasid kaardipakki juba mõni aasta tagasi. 2020.aastal lanseeriti veel ülipopulaarseks osutunud mäng Crazy Time. Olles oma tugeva konkurendi kõrvaldanud võime oodata tulevikus veelgi kaasahaaravaimaid ja loovamaid mängukonseptsioone.

Loomulikult on Evolutionil veel konkurente. Näiteks Pragmatic Play lanseeris 2020. aasta novembris Mega Wheel nimelise live stuudio mängu, tõsi tegemist on peaaegu täieliku koopiaga Evolutioni nüüd juba legendaarsest Dream Catcherist. Playtech nimetab oma lehel ennast suurimaks live kasiino operaatoriks. Kui arvestada mängude arvu, siis võib see nii olla, kuid suurem osa mängijatest on siiski liikunud Evolitioni laua- ja live mängude juurde.

Populaarsed mängutootjad 2021. aastal

Millistel mängutootjatel tasub 2021. aastal silm peal hoida? Lisaks eelnimetatud mängustuudiotele on pildile tulemas teisigi nagu AvatarUX (PopWins seeria), Gameburger Studios ja Hungry Bear(koostöös Leander Gamesiga). Hoiame silma peal ka potentsiaalsetel üllatajatel nagu Pulse 8 Studios, Stormcraft Studios, Neon Valley Studios ja 4ThePlayer.

Uued funktsioonid

Iga mängutootja unistus on luua mäng, mis mängijate poolt hästi vastu võetakse. Hetkel on põhitähelepanu sellel, kuidas suurendada võiduliinide arvu (Megaclusters, Megaquads, Million Ways, Splitz). Kuid on ka teisi lahendusi nagu näiteks Gigablox.

Maailma esimesest Megaclusters tüüpi mängust Starclusters ei kujunenud päris selline hitt nagu seda oleks oodatud. Samamoodi nagu Megaways puhul, on ka siin fookuses võiduliinide arv ja selle muutumine.

Megaclustersi puhul, kui võidad, jagunevad võiduliini moodustanud sümbolid pikuti ja laiuti neljaks väiksemaks sümboliks. Võiduliinide ja mänguvälja kujutamine muutub radikaalselt ja kui hästi läheb, võib sellest kujuneda tõeline värvide ja ikoonide virvarr.

Kui Megaclustersit lühidalt iseloomustada, siis mängu jälgimine on muutunud väljakutsuvamaks. Sama juhtus ka esimesel Megaquads tüüpi mängul Slot Vegas, mis võibki olla nende ebaedu põhjus. Kindlasti kuuleme Megaclusters tüüpi mängudest veel, kuid mängud peaksid muutuma lihtsamini jälgitavamateks.

Hetkel on Big Time Gamingu Megaclusters litsentsi soetanud ainult Relax Gaming. Nende 2021. aasta jaanuaris välja tulnud Krystal Klusters Megaclusters on saanud hea tagasiside.

Mida võib 2021. aastalt siis oodata? Kindlasti jätkub volatiilsete mängude loomine. Võib vabalt juhtuda, et kasumlikkus mängijale langeb, kuid boonused on seda ägedamad.

Veel artikleid